Zbiornik hydroforowy przeponowy 200 l pionowy WIMEST GZP10 "200" (S)
Zbiornik hydroforowy przeponowy 300 l, pionowy malowany WIMEST GZP12 "300" (S)
Zbiornik hydroforowy przeponowy 100 l pionowy WIMEST GZP06 "100" (S)
Zbiornik hydroforowy przeponowy 150 l pionowy WIMEST GZP08 "150" (S)
Zbiornik hydroforowy WIMEST GZ200 200 l, ocynkowany (z wyposażeniem) pionowy
Zbiornik hydroforowy 300 l, ocynkowany (z wyposażeniem) pionowy WIMEST GZ300
Zbiornik hydroforowy 495 l, ocynkowany, 6 bar (z wyposażeniem) pionowy WIMEST GZ495/6
Zbiornik hydroforowy 100 l, ocynkowany (z wyposażeniem) pionowy WIMEST GZ100
Zbiornik hydroforowy 150 l, ocynkowany (z wyposażeniem) pionowy WIMEST GZ150
Zbiornik hydroforowy przeponowy 495 l, pionowy WIMEST GZP13 "500" (S)
Zbiornik hydroforowy przeponowy 80 l, poziomy WIMEST GZP03 "80" (L)
Zbiornik hydroforowy przeponowy 80 l pionowy WIMEST GZP04 "80" (S)
Zbiornik hydroforowy przeponowy 100 l, poziomy WIMEST GZP05 "100" (L)
Zbiornik hydroforowy przeponowy 150 l, poziomy WIMEST GZP07 "150" (L)
Zbiornik hydroforowy przeponowy 200 l poziomy WIMEST GZP09 "200" (L)
Zbiornik hydroforowy 100 l, ocynkowany (bez wyposażenia) poziomy WIMEST PZL100 M BEZ WYP
Zbiornik hydroforowy 1000 l, ocynkowany, 6 bar (z wyposażeniem) pionowy WIMEST GZD1000/6
Zbiornik hydroforowy 1000 l, ocynkowany, 10 bar (z wyposażeniem) pionowy WIMEST GZD1000/10
Zbiornik hydroforowy 1500 l, ocynkowany, 10 bar (z wyposażeniem) pionowy WIMEST GZD1500/10
Zbiornik hydroforowy 2000 l, ocynkowany, 10 bar (z wyposażeniem) pionowy WIMEST GZD2000/10
Zbiornik hydroforowy 200 l, ocynkowany (bez wyposażenia) pionowy WIMEST GZ200 BEZ WYP
Zbiornik hydroforowy 300 l, ocynkowany (bez wyposażenia) pionowy WIMEST GZ300 BEZ WYP
Zbiornik hydroforowy 495 l, ocynkowany, 6 bar (bez wyposażenia) pionowy WIMEST GZ495/6 BEZ WYP
Zbiornik hydroforowy 500 l, ocynkowany, 10 bar (bez wyposażenia) pionowy WIMEST GZ500/10 BEZ WYP
- 1
- 2
Zbiornik hydroforowy pozwala wygodnie i w sposób higieniczny przechowywać zarówno niewielkie, jak również pokaźne ilości wody. W zależności od wybranego wariantu, mogą znajdować się nad powierzchnią, zostać zakopane pod nią, lub mogą znajdować się w budynku. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór zbiorników hydroforowych - do użytku domowego, przemysłowego czy ogrodu.
Zbiorniki hydroforowe - jakie wybrać?
Na rynku dostępne są dwa rodzaje zbiorników hydroforowych - przeponowe oraz ocynkowane. Każdy z nich posiada swoje atuty, które sprawiają że wybór danego rozwiązania może okazać się korzystniejszy względem innego wariantu. Dodatkowo zbiorniki mogą być zorientowane pionowo lub poziomo, co zwiększa możliwości ich montażu i dopasowania do warunków zabudowy w budynku lub na posesji.
Zbiorniki hydroforowe przeponowe
Wybierając zbiornik hydroforowy z wewnętrzną zyskujemy zbiornik umożliwiający nam pobieranie wody pod odpowiednim ciśnieniem, które generowane jest już na poziomie zbiornika. Niezależnie, czy są to zbiorniki hydroforowe pionowe czy poziome, siła tłoczenia ma taką samą moc (w przypadku tego samego modelu). Dodatkowo zbiornik może być wyposażony w manometr, dzięki któremu sprawdzimy, jakie ciśnienie aktualnie panuje w zbiorniku. Należy wykonywać tę czynność min. raz na pół roku. Należy także pamiętać o cyklicznej wymianie membrany. Przepona zbiornika hydroforowego powinna być wymieniana średnio raz na dwa lata, chyba że producent zakłada dłuższy czas eksploatacji.
Zbiorniki hydroforowe przeponowe posiadają ok. 30% pojemności nominalnej. Oznacza to, że jeśli zużycie wyniesie większą wartość procentową, dla zapewnienia odpowiedniego ciśnienia - załączy się pompa do wody, umożliwiająca podtrzymanie właściwego ciśnienia. Do użytku domowego zaleca się wykorzystywanie zbiorników o minimalnej pojemności 100 litrów, natomiast jeśli ilość punktów odbioru jak również zużycie jest większe, należy je odpowiednio dostosować do zapotrzebowania.
Ten rodzaj zbiornika wykorzystuje się zarówno w użytku domowych, jak i około domowym.
Zbiorniki hydroforowe ocynkowane
Jest to zbiornik hydroforowy bezprzeponowy, z którego upuszczana woda samoistnie nie posiada ciśnienia. To musi być wygenerowane przez pompy do wody czystej, które zaciągną wodę ze zbiornika i przekażą do dalszej części instalacji.
Dzięki ocynkowaniu są one całkowicie odporne na występowanie korozji, jeśli nie zostanie uszkodzona warstwa zabezpieczająca. Dodatkowo brak membrany, powoduje, że w zbiorniku nie ma się co zepsuć, co pozwala na ich użytkowanie, nawet przez kilkadziesiąt lat.
Z racji braku membrany i zautomatyzowanej regulacji ciśnienia, trzeba je sprawdzać co najmniej co 2 miesiące. Ocynkowany zbiornik hydroforowy możemy wyposażyć w manometr, który zdecydowanie ułatwi nam to zadanie. Dużym atutem taki zbiorników, jest fakt, że w przypadku za niskiego ciśnienia, możemy je zwiększyć przy pomocy prostej sprężarki.
Zbiorniki ocynkowane dostępne są w wariantach pionowych i poziomych. Nie ma to wpływu na ich działanie, ponieważ woda zasysana jest przez pompę. Jeśli interesuje nas zakup wytrzymałego i nie wymagającego w obsłudze zasobnika na czystą wodę - ocynkowany zbiornik będzie odpowiednim wyborem.
Korzyści z instalacji zbiorników hydroforowych
Pierwszą z nich jest uzyskanie niezależności w kwestii zasobów wody. Odpowiednio duży zbiornik może nam pozwolić na korzystanie z czystej wody, nawet podczas przerw dostawie wody z sieci.
Jest to także odporne na susze rozwiązanie. W sytuacjach, gdy wody gruntowe mogą znacząco opaść (i utrudnić pobór wody ze studni), zbiornik hydroforowy pozwala na uzyskanie bezpiecznej rezerwy. W tym celu należy dobrać zbiornik o odpowiedniej pojemności - co najmniej kilkuset litrów.
Dobierając odpowiedni zbiornik hydroforowy, może zapewnić sobie komfort użytkowania wody, bez względu na wahania ciśnienia w instalacji. Jest to szczególnie przydatne, w momencie gdy poziom ciśnienia uniemożliwia wykonanie jakichkolwiek prac w ogrodzie, umycia naczyń, czy skorzystania z łazienki. Połączenie zbiornika i pompy pozwala na zapewnienie odpowiedniego poziomu przepływu wody - niezależnie od pory oraz obciążenia instalacji.
Pojemności zbiorników hydroforowych w hurtowni HAP - ile potrzebujesz?
W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór zbiorników firmy Wimest - o zróżnicowanej pojemności dla każdego z wariantów. Szczególnej uwadze polecamy:
- zbiornik hydroforowy 80L - idealny do użytku przez dwie osoby, np. w domku letniskowym. W tym przypadku oferujemy zbiornik hydroforowy przeponowy 80dm3 - dostępny w wariancie pionowym, jak również poziomym;
- zbiornik hydroforowy 150L - sprawdzi się w domu przy 3-4 użytkownikach. Świetnie spisze się jako zasobnik wody do celów domowych oraz na użytek zewnętrzny, jak choćby nawadnianie ogrodu. Dostępny w naszym asortymencie ocynkowany zbiornik hydroforowy 150dm3 posiada już kompletne wyposażenie, pozwalające na podpięcie go do instalacji. Ciekawą propozycją jest również zbiornik hydroforowy przeponowy 150 L, posiadający wysokiej jakości zabezpieczenia antykorozyjne oraz umożliwiający do zastosowania z wysoko korozyjną wodą (zawierającą dużą ilość wapnia);
- zbiornik hydroforowy 200L - są często wybieranymi w przypadku domów jednorodzinnych i w celach przemysłowych. Zapewniają rozsądną ilość wody, a w przypadku średniego dobowego zużycia - także bezpieczną rezerwę. W hurtowni hap dostępny jest zarówno ocynkowany zbiornik hydroforowy 200 L oraz malowany zbiornik hydroforowy przeponowy 200 L. Można zatem odpowiednio dobrać zasobnik, względem zapotrzebowania i celu jego zastosowania.
- zbiornik hydroforowy 300L - znajduje zastosowanie w miejscach o podwyższonym zużyciu wody - często w gospodarstwach domowych. Taka ilość w zupełności wystarczy dla 4 osób do użytku codziennego, jak również do celów ogrodowych. W tym celu rekomendujemy ocynkowany zbiornik hydroforowy 300 L, posiadający pełne wyposażenie. Dla osób wolących wariant z membraną - polecamy zbiornik hydroforowy 300 L z przeponą.
W hurtowni HAP posiadamy także modele posiadające znacznie większą pojemność jak: