Uszczelka korka 1" teflonowana HYDROLAND KOR.U.TF


Uszczelka nypla 1" HYDROLAND NYP.U.F


Korek grzejnika alum. FI 25 kpl. (4 korki red., kluczyk i odpowietrznik) HYDROLAND KOR.KPL.S


Złączka nyplowa grzejnika 1" HYDROLAND K.NYP


Grzejnik aluminiowy G500F wzmocniony KFA 789-100-44


Wspornik grzejnika aluminiowego HYDROLAND W.SZAB2 biały podwójny


Wieszak grzejnika kołek prosty HYDROLAND W.SZAB


Grzejnik Perfexim PERFEKT 82-222-6010-000 22V 600x1000 mm zaworowy


Grzejnik Perfexim PERFEKT 82-222-6014-000 22V 600x1400 mm zaworowy


Zawór grzejnikowy kątowy ⌀ 1/2", GZ-GW FERRO KEL 140020


Grzejnik Perfexim PERFEKT 82-222-6012-000 22V 600x1200 mm zaworowy


Półśrubunek zaciskowy do rozdzielacza i zaworu zespolonego grzejnikowego nikiel, rozm. 16 x 3/4" TWEETOP KEL CONNECTOR CORE 16 NI


Zawór grzejnikowy odcinający kątowy ⌀ 1/2", GZ-GW FERRO KEL 140060


Korek 1/2" do grzej.biały z uszczelk. HYDROLAND KOR.15B


Grzejnik łazienkowy Delfin CLASSIC typ C DEL 723107 biały 1400x530 mm


Grzejnik Perfexim PERFEKT 82-222-6006-000 22V 600x600 mm zaworowy


Konsola do grzejnika płytowego komplet - 2 szt, 600 KELLER KEL 719827


Grzejnik łazienkowy Delfin CLASSIC typ C DEL 723091 biały 1200x530 mm


Grzejnik łazienkowy Delfin CLASSIC typ C DEL 723077 biały 920x530 mm


Grzejnik łazienkowy Delfin CLASSIC typ C DEL 723060 biały 920x430 mm


Grzejnik łazienkowy Delfin CLASSIC typ C DEL 723053 biały 600x530 mm


Grzejnik łazienkowy Delfin STANDARD DEL 723039 biały 1200x600 mm


Grzejnik łazienkowy Delfin STANDARD DEL 723015 biały 922x500 mm


Grzejnik łazienkowy Delfin STANDARD DEL 723008 biały 712x500 mm


Grzejniki to urządzenia niezbędne w wielu budynkach. Pozwalają na odbieranie nośnika ciepła funkcjonującego w instalacji centralnego ogrzewania. Szeroki wybór rodzajów grzejników pozwala na dopasowanie odpowiedniego, zarówno pod kątem efektywności i rozmiaru, jak również wyglądu.
Grzejniki CO
Potocznie nazywane kaloryferami, towarzyszą nam od czasów imperium rzymskiego, kiedy to powstały pierwsze instalacje centralnego ogrzewania. Przez wieki technologia ta była rozwijana - także w kontekście odbiorników ciepłej wody lub pary. Jeszcze w ubiegłym wieku prym wiodły kaloryfery żeliwne, które poprzez swoją konstrukcję nagrzewały się długo, ale równie rozciągnięte w czasie było oddanie przez nie zakumulowanego ciepła. Dzięki nowoczesnym sposobom termoizolacji, dzisiaj w naszych domach i mieszkaniach najczęściej spotykamy grzejniki aluminiowe i grzejniki stalowe, które umożliwiają szybkie nagrzanie pokoju, a izolacja nie pozwala uciec ciepłu zbyt szybko.
Współczesne grzejniki do centralnego ogrzewania muszą cechować się efektywnością i ekonomicznością. Dlatego takie właśnie wyselekcjonowaliśmy dla naszych Klientów. Oto rodzaje dostępnych kaloryferów w naszej ofercie.
Rodzaje grzejników
Dostępne w naszym sklepie grzejniki odpowiadają na zapotrzebowanie współczesnych użytkowników budynków. Dziś nie są to już tylko urządzenia do ogrzewania pomieszczeń, ale także integralna część ich wystroju. Nowoczesny grzejnik cechuje się dobrymi parametrami cieplnymi, nienagannym wyglądem i atrakcyjną ceną w stosunku do jakości i możliwości. Oto grzejniki, jakie znajdziesz w oferowanym przez nas asortymencie.
Grzejniki łazienkowe
Jest to miejsce w którym kaloryfery muszą zadbać nie tylko o utrzymanie optymalnej temperatury, ale poradzić sobie z wszechobecną wilgocią. Co istotne, grzejniki łazienkowe - a w szczególności drabinkowe kaloryfery - pełnią także rolę użytkową. Pozwalają na suszenie mokrych ręczników, poprzez przewieszenie ich między szczeblami.
Takie grzejniki przeważnie nie zajmują dużo miejsca i posiadają orientację pionową, co dla łazienek np. w mieszkaniach może mieć duże znaczenie. Oferowane przez nas kaloryfery do łazienek dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach mocowych, aby móc idealnie dopasować grzejnik do kubatury i zapotrzebowania na ciepło pomieszczenia.
Grzejniki aluminiowe
Wykonane z tego materiału kaloryfery pokojowe niezwykle szybko się nagrzewają, dzięki czemu są w stanie w krótkim czasie dostarczyć odpowiednią energię cieplną do pomieszczenia w którym się znajdują. Dzięki użytemu materiałowi, grzejniki aluminiowe są niezwykle lekkie, co zwiększa bezpieczeństwo i wygodę montażu, a dodatkowo są odporne na korozję. Rozwiązanie to jest równie popularne, jak grzejniki pokojowe wykonane ze stali.
Grzejniki dekoracyjne
Jak sama nazwa wskazuje, duży nacisk położony został na ich design. Niektóre posiadają pewne rozwiązania, które zwiększają ich funkcjonalność, jak np. możliwość przewieszenia ręcznika czy zawieszenia mokrego ubrania. Takie grzejniki mogą być zasilane zarówno z instalacji centralnego ogrzewania, jak również z gniazdka elektrycznego. W naszej ofercie grzejniki dekoracyjne dostępne są w różnych wariantach wzorów i rozmiarach, by można je było dopasować do designu wnętrza.
Grzejniki konwektorowe
Sposób ich działania opiera się na zjawisku konwekcji. Kaloryfery konwektorowe posiadają specjalny wymiennik ciepła u dołu, który orurowaniem (najczęściej miedzianym ze względu na właściwości) przekazuje ciepło do wylotu u góry grzejnika. W ten sposób grzejniki konwektorowe wodne umożliwiają ogrzewanie pomieszczeń. Jednak z racji metody działania zaleca się stosować je w miejscach, gdzie ciepło z kaloryfera będzie mogło się spokojnie rozejść po pokoju.
Klimakonwektory
Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych grzejników pokojowych ponieważ klimakonwektory mogą ogrzewać oraz schładzać powietrze w pomieszczeniu. Zasilane są ciepłą wodą (z instalacji c.o.) lub zimną (z freonem znajdującym się w urządzeniu). W ten sposób można skorzystać z ciepła zimą i ochłodzić się latem. Klimakonwektory dostępne są w różnych wariantach: przypodłogowe, podstropowe, ścienne, podłogowe, kasetonowe czy kanałowe (jest to tzw. grzejnik podtynkowy).
Grzejniki pokojowe a grzejniki do kuchni
W przypadku pokoju możemy skorzystać z praktycznie wszystkich kaloryferów. Znaczącą rolę będzie tutaj odgrywać estetyka danego urządzenia. Grzejniki dekoracyjne czy kaloryfery aluminiowe lub stalowe pozwolą sprawić, że pokój będzie wyglądał nowocześniej. Jeżeli jednak zależy nam zachowaniu komfortu cieplnego także latem, świetnie sprawdzą się klimakonwektory. Ważne, aby wybierając konkretny grzejnik, dopasować go pod względem mocy do zapotrzebowania na energię cieplną pomieszczenia.
W przypadku kaloryfera do kuchni, w wielu wypadkach wystarczy mały grzejnik. Jest to miejsce w którym przeważnie gotujemy i pieczemy, więc gdy tam przebywamy, temperatura samoistnie będzie nieco wyższa niż w pozostałych, nieogrzewanych pomieszczeniach. Dobrze, by kaloryfer do kuchni nie zajmował zbyt wiele miejsca. W tym celu można zdecydować się na grzejniki panelowe dwupłytowe i grzejnik trzypłytowy, które charakteryzują się mniejszą długością. . Można zastosować także typowe grzejniki łazienkowe, jednak trzeba liczyć się, że ciepło będzie uciekać ku górze, jednak możliwość powieszenia ściereczek i elementów kuchennej garderoby, która np. podczas zmywania może się zamoczyć, jest kusząca. Można rozważyć także klimakonwektory, by np. w upalne lato, gotując obiad móc się schłodzić.
Akcesoria do montażu grzejników
Jeżeli przeprowadzamy montaż lub modernizacją kaloryferów np. w domu, potrzebne będą odpowiednie akcesoria do montażu grzejników. W naszej ofercie znajdziesz także szereg uszczelek i elementów służących zabezpieczeniu kaloryferów. Oferujemy produkty renomowanych producentów z branży grzewczej, które pozowlą cieszyć się wieloletnię i bezproblemową eksploatacją grzejników.