Rozdzielacz mosiężny REITER RMCO#210-45-N-08 ogrzewanie grzejnikowe rozstaw 45 mm + nyple 8 obwodów
Rozdzielacz mosiężny REITER RMCO#210-45-N-07 ogrzewanie grzejnikowe rozstaw 45 mm + nyple 7 obwodów
Rozdzielacz mosiężny REITER RMOP#210-KOSA-E-04 ogrzewanie podłogowe rozstaw 50 mm 4 obwody
Rozdzielacz mosiężny REITER RMOP#210-KOSA-E-03 ogrzewanie podłogowe rozstaw 50 mm 3 obwody
Rozdzielacz Afriso 77310 KSV 125-2 70 kW 2 obwody
Rozdzielacz obwodowy Perfexim PHA-127 30-127-1000-001 ze stali nierdzewnej 10-obwodowy z rotametrem
Rozdzielacz mosiężny REITER RMOP#210-KOSA-E-14 ogrzewanie podłogowe rozstaw 50 mm 14 obwodów
Rozdzielacz mosiężny REITER RMCO#210-45-10 ogrzewanie grzejnikowe rozstaw 45 mm 10 obwodów
Rozdzielacz mosiężny REITER RMCO#210-45-09 ogrzewanie grzejnikowe rozstaw 45 mm 9 obwodów
Rozdzielacz mosiężny REITER RMCO#210-45-08 ogrzewanie grzejnikowe rozstaw 45 mm 8 obwodów
Rozdzielacz mosiężny REITER RMCO#210-45-07 ogrzewanie grzejnikowe rozstaw 45 mm 7 obwodów
Rozdzielacz mosiężny REITER RMCO#210-45-03 ogrzewanie grzejnikowe rozstaw 45 mm 3 obwody
Rozdzielacz mosiężny REITER RMCO#210-45-06 ogrzewanie grzejnikowe rozstaw 45 mm 6 obwodów
Rozdzielacz mosiężny REITER RMCO#210-45-05 ogrzewanie grzejnikowe rozstaw 45 mm 5 obwodów
Rozdzielacz mosiężny REITER RMCO#210-45-04 ogrzewanie grzejnikowe rozstaw 45 mm 4 obwody
Rozdzielacz mosiężny REITER RMCO#210-45-02 ogrzewanie grzejnikowe rozstaw 45 mm 2 obwody
Rozdzielacz ze stali nierdzewnej INOX REITER RIXOP#210-KOSK-E-14 ogrzewanie podłogowe rozstaw 50 mm 14 obwodów
Rozdzielacz ze stali nierdzewnej INOX REITER RIXOP#210-KOSK-E-12 ogrzewanie podłogowe rozstaw 50 mm 12 obwodów
Rozdzielacz ze stali nierdzewnej INOX REITER RIXOP#210-KOSK-E-11 ogrzewanie podłogowe rozstaw 50 mm 11 obwodów
Rozdzielacz ze stali nierdzewnej INOX REITER RIXOP#210-KOSK-E-10 ogrzewanie podłogowe rozstaw 50 mm 10 obwodów
Rozdzielacz ze stali nierdzewnej INOX REITER RIXOP#210-KOSK-E-09 ogrzewanie podłogowe rozstaw 50 mm 9 obwodów
Rozdzielacz ze stali nierdzewnej INOX REITER RIXOP#210-KOSK-E-08 ogrzewanie podłogowe rozstaw 50 mm 8 obwodów
Rozdzielacz ze stali nierdzewnej INOX REITER RIXOP#210-KOSK-E-07 ogrzewanie podłogowe rozstaw 50 mm 7 obwodów
Rozdzielacz ze stali nierdzewnej INOX REITER RIXOP#210-KOSK-E-06 ogrzewanie podłogowe rozstaw 50 mm 6 obwodów
Posiadając w domu kilka obiegów grzewczych warto zastosować rozdzielacz do ogrzewania podłogowego, który umożliwia równomierne rozprowadzanie energii cieplnej po wszystkich pomieszczeniach objętych systemem grzewczym.
Wielu użytkowników zastanawia się, gdzie zamontować rozdzielacz do podłogówki oraz jaki rozdzielacz podłogowy wybrać. Rozwiewamy wątpliwości co do miejsca montażu rozdzielacza i sugerujemy zainstalowanie go możliwie blisko ogrzewania podłogowego. W celu zapoznania się z istniejącymi rodzajami rozdzielaczy i możliwościami ich zastosowania, zachęcamy do zapoznania się z poniższym opisem.
Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego w hurtowni Hap
Hurtownia Hap posiada nowoczesne i sprawdzone urządzenia od producentów charakteryzujących się dużym doświadczeniem i znakomitą opinią. W ofercie hurtowni znajduje się chociażby szczególnie ceniony, nierdzewny rozdzielacz do podłogówki Kan therm dostępny z dodatkowymi zaworami. Rozdzielacz do podłogówki Kan to niezawodny produkt, odporny na rdzę oraz uszkodzenia, a ponadto posiadający naprawdę atrakcyjną cenę.
Armatura Hap składa się również z produktów innych szanowanych producentów, takich jak Hydroland, Afriso, Perfexim, Tweetop, Uponor, Kermi oraz Viessmann. Dodatkowo w ofercie Hap znajdują się nie tylko same rozdzielacze, ale również akcesoria, takie jak zawory do rozdzielacza podłogówki usprawniające pracę systemu grzewczego czy szafki instalacyjne do rozdzielaczy zabezpieczające je przed uszkodzeniami.
Ponadto w sklepie internetowym hurtowni Hap znajdują się również zestawy, takie jak rozdzielacz do podłogówki z pompą Wilo, która uchodzi za jedną z najbardziej energooszczędnych pomp na rynku.
Rozdzielacze mosiężne, stalowe i z tworzywa
Rozdzielacze można podzielić pod względem materiału, z jakiego są wykonane, na rozdzielacze mosiężne, stalowe oraz rozdzielacze z tworzywa sztucznego.
Rozdzielacze mosiężne stosuje się najczęściej w systemach centralnego ogrzewania a konkretnie w instalacjach grzejnikowych, podłogowych oraz mieszanych. Precyzyjne i solidne wykonanie zapewnia maksymalną sprawność urządzenia, a wysoka jakość materiału gwarantuje długotrwałość rozdzielacza. Przykładem sprawdzonego rozdzielacza tego typu jest Rozdzielacz mosiężny PHA-107/H 9-obwodowy PN6 od producenta Perfexim.
Rozdzielacze ze stali nierdzewnej mają możliwość długotrwałej i bezawaryjnej pracy, dzięki zastosowaniu stali odpornej na korozję. Tego typu modele posiadają specjalne uchwyty z izolacją gumową tłumiącą hałas i drgania. Są przeznaczone do montażu w instalacjach grzejnikowych, mieszanych oraz instalacjach ogrzewania płaszczyznowego, w których doskonale optymalizują pracę instalatora. W kategorii rozdzielaczy stalowych Klienci polecają Kermi x-net rozdzielacz 1’ Komfort-12 do 12 obwodów o długości 670mm.
Rozdzielacze z tworzywa sztucznego są mniej popularnym wyborem w porównaniu do rozdzielaczy stalowych czy mosiężnych, ale mają swoje zalety. Mogą występować w wersji z rotametrem lub bez niego, w obu przypadkach są bardzo odporne na czynniki korozji. Umożliwiają szeroki zakres regulacji przepływu, a ponadto w prosty sposób można skorygować ilość obiegów, które obsługują, tak jak w przypadku Zespołu rozdzielaczy mieszkaniowych - 8 mieszkania.
Rozdzielacze do podłogówki - ile sekcji?
Ułożenie rur grzewczych oraz ich długość ma istotne znaczenie dla funkcjonowania całego systemu grzewczego. Rury formowane są w pętle grzewcze w kształcie spirali lub meandrów. Skonstruowanie spirali jest pracochłonne i wymaga dużej ilości przewodów, jednak równomierne rozprowadzanie ciepła w instalacji. Pętle meandrowe układa się zdecydowanie szybciej, lecz grzeją lepiej na początku obiegu, a nie równomiernie.
Odpowiadając na pytanie, jaka powinna być długość jednej sekcji rur w podłogówce należy wziąć po uwagę, że jedna pętla nie powinna być dłuższa niż 150 metrów. Za długie pętle mogą spowodować, że ogrzewanie podłogowe przestanie działać, ponieważ posiadają one za duży opór hydrauliczny. W związku z tym stosuje się kilka sekcji, których ilość wyliczana jest na podstawie metrażu pomieszczenia. Wyróżnić można rodzaje o poszczególnych liczbach sekcji:
- rozdzielacz do podłogówki 1 sekcja
- rozdzielacz do podłogówki 2 sekcje
- rozdzielacz do podłogówki 3 sekcje
- rozdzielacz 4 sekcyjny do podłogówki
- rozdzielacz do podłogówki 5 sekcji
- rozdzielacz do podłogówki 6 sekcji
- rozdzielacz do podłogówki 7 sekcji
- rozdzielacz do podłogówki 8 sekcji
- rozdzielacz do podłogówki 9 sekcji
- rozdzielacz do podłogówki 10 sekcji
- rozdzielacz do podłogówki 11 sekcji
- rozdzielacz do podłogówki 12 sekcji
- rozdzielacz do podłogówki 14 sekcji
Przed podjęciem decyzji, ile sekcji powinien obsługiwać rozdzielacz w Twoim budynku należy dokładnie zliczyć metraż lub skonsultować się z fachowcem. Rozdzielacz 7 sekcyjny do podłogówki czy rozdzielacz 8 sekcyjny do podłogówki nie będzie przecież spełniał takich samych wymogów jak rozdzielacz do podłogówki z pompą 12 sekcji, a z pewnością zależy Ci na jak najwydajniejszym działaniu instalacji.
Rozdzielacze do podłogówki - ile obwodów?
Liczba obwodów rozdzielacza ma ogromne znaczenie w kontekście zakresu pracy urządzenia i możliwości wykorzystania w poszczególnych budynkach. Ten parametr określa ile obwodów zasilających i powrotnych może obsłużyć w danej instalacji konkretny typ rozdzielacza. Z reguły wyróżnia się takie oto rozdzielacze obwodowe:
- rozdzielacz do podłogówki 2 obwody
- rozdzielacz do podłogówki 3 obwody
- rozdzielacz do podłogówki 4 obwody
- rozdzielacz do ogrzewania podłogowego 5 obwodów
- rozdzielacz do ogrzewania podłogowego 6 obwodów
- rozdzielacz do ogrzewania podłogowego 7 obwodów
- rozdzielacz do ogrzewania podłogowego 8 obwodów
- rozdzielacz do ogrzewania podłogowego 9 obwodów
- rozdzielacz do ogrzewania podłogowego 10 obwodów
- rozdzielacz do ogrzewania podłogowego 11 obwodów
- rozdzielacz do ogrzewania podłogowego 12 obwodów
- rozdzielacz do ogrzewania podłogowego 14 obwodów
W mniejszych instalacjach stosuje się zazwyczaj rozdzielacze do podłogówki obsługujące mniejsze ilości obwodów, takie jak rozdzielacze dwu/czteroobwodowe. Natomiast w instalacjach o większych rozmiarach i składających się z większej ilości obiegów stosuje się na przykład rozdzielacz do podłogówki 8 obwodów, czy rozdzielacz podłogowy 14 obwodów.
Rozdzielacze do ogrzewania podłogowego - cena
Cena rozdzielacza do podłogówki zależy od możliwości rozdzielacza, ilości obsługiwanych obwodów czy sekcji oraz dodatkowych funkcji jakie może posiadać. Przykładowym dodatkowym elementem, który odgrywa ważną rolę jest zawór do rozdzielacza ogrzewania podłogowego regulujący temperaturę i pracę w systemie grzewczym.
Nie dziwi więc fakt iż ceny są bardzo zróżnicowane, dlatego przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z ofertą dostępną na rynku i wybrać produkt odpowiadający potrzebom instalacyjnym.