Dodaj produkt do wybranej oferty
Stwórz nową ofertę

Pistolety do kleju

( ilość produktów: 1 )
Widok

Pistolet do pianki montażowej 18013 PROFIX 18013

Producent: PROFIX
Indeks producenta: 18013
Pistolet do pianki montażowej 18013 PROFIX 18013- 15%
84,48 zł103,91 złTwój rabat 15%71,81 zł netto88,33 zł brutto
Produkt dostępny4szt.
Wysyłka już dzisiaj!

Pistolety do kleju dwuskładnikowego oraz pianki montażowej są niezbędnym wyposażeniem każdego fachowca, zajmującego się montażem lub robotami wykończeniowymi. W naszej ofercie posiadamy pistolety do pianek i kleju, które pozwolą na wygodną i efektywną pracę.

Pistolety do kleju i nie tylko - precyzyjne uszczelnianie

Pistolety najczęściej wykorzystują kartusze, czyli specjalne tuby w których znajdują się kleje, silikony, masy, itd. Uniwersalność tego urządzenia oraz zróżnicowane dysze sprawiają, że możemy je wykorzystać jako m.in. pistolet do pianki montażowej, silikonu, czy kleju. Kartusze posiadają ustandaryzowane wymiary, dlatego pistolet dobiera się pod ich pojemność, która przeważnie waha się od 30 do 500 ml. Wyciskacze manualne stosuje się przy pojemnościach od 50 ml, natomiast najczęściej spotykane dostosowane są do kartuszy o pojemności 200, 300, 400 i 490 ml.

Pistolety do pianki montażowej, silikonu, kleju, czy innych mas, pozwalają na dokładne pokrycie przestrzeni. Można zastosować także odpowiednie dysze do pistoletów, które umożliwią wydobycia środka o określonej średnicy, co ułatwia dostosowanie go do potrzeb i wielkości szpar lub uzyskanie określonej grubości powłoki klejowej.

Obecnie na rynku dostępne są manualne wyciskacze, akumulatorowe pistolety, jak również pistolety pneumatyczne. W zależności od ciśnienia niezbędnego do wyciśnięcia środka, do gęstych preparatów wykorzystuje się pneumatyczne wyciskacze, zaś do rzadszych (np. silikonów czy pianek) stosuje się przeważnie manualne lub akumulatorowe wyciskacze.

Jaki pistolet do kleju, pianki, silikonu?

Pistolety są urządzeniami trwałymi - pod warunkiem, że wykonane są z wysokiej jakości komponentów. Przy dużej ilości prac montażowych lub wykończeniowych, narzędzie to jest często eksploatowane, dlatego warto postawić na niezawodność.

Przede wszystkim należy wybierać wyciskacze wykonane z solidnych materiału, ponieważ w trakcie eksploatacji np. zbyt giętkie blaszki lub popychacz mogą ulec wyginanie, co znacznie pogarsza komfort pracy lub uniemożliwi wykorzystanie pistoletu. Zatem niezależnie, czy jest to pistolet do pianki montażowej, silikonu, czy kleju - powinien mieć możliwość użycia go zdecydowanie więcej razy, niż jeden.

W przypadku ręcznych wyciskaczy, warto skupić się także na wygodnym uchwycie i spuście. Długotrwałe prace w przypadku nie komfortowego chwytu i spustu mogą powodować nieprzyjemny dyskomfort, który pogarsza efektywność pracy. W przypadku pneumatycznych wyciskaczy problem ten jest niwelowany, poprzez samoczynne wytwarzanie odpowiedniego ciśnienia.

Pistolety do kleju, pianki, silikonu w hurtowni HAP

W naszej ofercie posiadamy pistolety przystosowane do pracy ze środkami montażowymi oraz uszczelniającymi. Wysokiej jakości wyciskacze zapewniają komfortowe użytkowanie oraz trwałość, która pozwoli na ich eksploatację w dłuższej perspektywie czasu. Dodatkowo na korzyść dostępnych w naszym asortymencie pistoletów przemawia bardzo dobry stosunek jakości do ceny, dzięki czemu w hurtowni HAP można zakupić wysokiej jakości urządzenia - w przystępnej cenie.

pixel