Dodaj produkt do wybranej oferty
Stwórz nową ofertę

Systemy alarmowe gazów i spalin

( ilość produktów: 4 )
Widok

Sygnalizator GAZEX SL-32

Producent: GAZEX
Indeks producenta: SL-32
Sygnalizator GAZEX SL-32- 10%
129,00 zł158,67 złTwój rabat 10%116,10 zł netto142,80 zł brutto
Produkt dostępny6szt.
Wysyłka już w poniedziałek

Detektor GAZEX DEX-12/N

Producent: GAZEX
Indeks producenta: DEX-12/N
Detektor GAZEX DEX-12/N- 10%
899,00 zł1 105,77 złTwój rabat 10%809,10 zł netto995,19 zł brutto
Produkt dostępny9szt.
Wysyłka już w poniedziałek

Moduł GAZEX MD-2.Z

Producent: GAZEX
Indeks producenta: MD-2.Z
Moduł GAZEX MD-2.Z- 10%
649,00 zł798,27 złTwój rabat 10%584,10 zł netto718,44 zł brutto
Produkt dostępny5szt.
Wysyłka już w poniedziałek

Urzadzenie alarmowe KAS WILO 501534094

Producent: WILO
Indeks producenta: 501534094
Urzadzenie alarmowe KAS WILO 501534094- 14%
2 590,00 zł3 185,70 złTwój rabat 14%2 227,40 zł netto2 739,70 zł brutto
Produkt dostępny na zamówienie
Produkt na zamówienie

Odpowiednio dopasowane systemy alarmowe skutecznie eliminują ryzyko pojawienia się niebezpiecznych sytuacji. Na rynku są dostępne różnego rodzaju urządzenia, których celem jest wykrycie, gdy w powietrzu pojawi się zbyt duże stężenie gazu lub spalin. Tym samym inwestycja w tego typu sprzęt jest bardzo przydatna. Współcześnie jest niezbędnym elementem instalacji w każdym dowolnym budynku.

Systemy alarmowe do gazu

Czujniki gazu pełnią funkcję ochronną. Są niezbędne w budynkach, w których znajduje się butla z gazem lub sieć gazowa. Czujka gazu w przypadku przekroczenia przez gaz dopuszczalnych norm wszczyna alarm i pozwala na podjęcie właściwych środków ostrożności. Można zakupić również detektor gazu, który ma inne zastosowanie. Dzięki niemu można natychmiast wykryć powstały wyciek gazu z butli, rur lub złączy. Urządzenia te mają za zadanie chronić zdrowie i życie ludzkie.

W alarmie znajduje się dwutlenek cyny (półprzewodnik), który wchodząc w reakcje z gazem, zmienia właściwości przewodzenia prądu przez system. W wyniku tego uruchamia się sygnał dźwiękowy. Najpopularniejsze czujki gazu to niewielkie bezprzewodowe urządzenia zasilane bateriami. Montuje się je w kotłowni, w kuchni lub w łazience przy suficie. Ważnym parametrem wyboru danego systemu jest głośność alarmu. Optymalna wartość sygnału dźwiękowego to 80-90 dB.

Systemy alarmowe do spalin

Niebezpieczeństwo związane z gromadzeniem się toksycznych produktów spalania paliw silników samochodowych w garażach, na parkingach podziemnych, czy w warsztatach samochodowych sprawiło, że istnieje przepis wymagający nadzoru stężenia tlenku węgla w powietrzu oraz zastosowania wentylacji mechanicznej sterowanej czujnikami. To rozwiązanie pozwala na stosunkowo szybką reakcję na zaistniałą i niebezpieczną sytuację. Detektory gazu sterują wentylacją, co więcej, robią to w taki sposób, aby nadmiar niebezpiecznych dla zdrowia substancji został usunięty. W sytuacji przekroczenia dopuszczalnego stężenia tlenku węgla, system detekcji uruchamia mechaniczną wentylację np. w halach garażowych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności w działaniu, wszelkie systemy alarmowe muszą być utrzymywane w czystości, gdyż ich zabrudzenie zmniejsza ich czujność.

Systemy alarmowe gazów i spalin w hurtowni HAP Armatura

W HAP Armatura można znaleźć zarówno urządzenia pomiarowe, jak i inny asortyment wszelkiego rodzaju z branży hydraulicznej, budowlanej i remontowej. W naszej ofercie znajdują się wysokospecjalistyczne produkty. Współpraca z największymi producentami sprawia, że są one doceniane przez inwestorów i instalatorów już od wielu lat. Priorytetem w HAP Armatura jest zachowanie najwyższych standardów obsługi. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w odniesieniu do zamówień fachową poradą służą eksperci z branży budowlano-remontowej.

pixel