Dodaj produkt do wybranej oferty
Stwórz nową ofertę

Zawory zwrotne klapowe

( ilość produktów: 1 )
Widok

Zawór klapowy stal węglowa EPDM DN 80 364080 EFAR 1.0364.080.1644

Producent: EFAR
Indeks producenta: 1.0364.080.1644
Zawór klapowy stal węglowa EPDM DN 80 364080 EFAR 1.0364.080.1644- 5%
197,00 zł242,31 złTwój rabat 5%187,15 zł netto230,19 zł brutto
Produkt dostępny na zamówienie
Produkt na zamówienie

Zawory zwrotne klapowe znajdują zastosowanie w instalacjach wodociągowych, ciepłowniczych, a także przemysłowych. Dostępne w HAP Armatura zawory klapowe zwrotne posiadają zróżnicowane średnice, co ułatwia ich prawidłowy dobór nie tylko do wielkości rury, ale także medium z którym będą mieć kontakt.

Do czego służą zawory zwrotne?

Zawory zwrotne służą do regulowania przepływu medium. Jeśli ciśnienie utrzymuje się na odpowiednim poziomie - ten zapewnia bezproblemowy przepływ. W przypadku jego nagłego spadku, zawory klapowe zamykają się, aby uniemożliwić zapowietrzenie się układu. Dzięki montażowi mimośrodowemu klapy, zapewnia ona optymalne wyczucie zmiany ciśnienia, jak również szczelne zamknięcie obwodu. Najpopularniejszymi modelami są zawory klapowe kołnierzowe.

Oferowane przez nas zawory zwrotne klapowe to precyzyjnie działające elementy instalacji hydraulicznej, które charakteryzują się znaczną czułością na zmiany ciśnienia i regulację przepływu.

Zawory zwrotne klapowe do instalacji wodnych

Na rynku znajduje się wiele modeli zaworów klapowych, które znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach domowych, jak i wielkich i rozbudowanych instalacjach przemysłowych. Dostępne modele można wyróżnić ze względu na ich rodzaj połączenia, tj.:

  • sprężynowe,
  • międzykołnierzowe,
  • kołnierzowe,

Są one najczęściej przystosowane do pracy z określonym ciśnieniem, jak również temperaturą medium, dlatego przed zakupem, konieczne jest sprawdzenie wartości granicznych dla temperatury, np. cieczy. Dla trwałości tego elementu, zalecamy by wybierać zawory zwrotne nierdzewne, które odporne są na długotrwały kontakt z wodą, która może zawierać w sobie m.in. tlenki żelaza.

Jak dobierać klapowe zawory zwrotne?

Przede wszystkim zawory klapowe muszą być odpowiednio dobrane do medium, które będzie przez nie przepływać. Oznacza to, że muszą wykazywać się odpornością na rodzaj medium jak również jego temperatury.

Kolejnym elementem doboru jest wielkość rur do których mają być zamontowane zawory klapowe. W tym przypadku rozmiar musi być dopasowany idealnie, ponieważ nawet milimetrowa różnica może powodować nieszczelności.

By odpowiednio dobrać zawory - zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, w której bez problemu odnajdziesz odpowiedni model.

pixel