Kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny Victrix TERA V2 24kW PLUS 3.032933 Immergas


Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny Victrix EXA 24 X 1 ErP IMMERGAS 3.025780


Kocioł kondensacyjny IMMERGAS VICTRIX TERA 3.032930 2F V2 28 EU


Kocioł gazowy kondensacyjny 2-funkcyjny INIDENS 20/24 MI DE DIETRICH 7797983


Kocioł gazowy kondensacyjny 2-funkcyjny INIDENS 24/28 MI DE DIETRICH 7797984


Kocioł gazowy kondensacyjny 1-funkcyjny INIDENS 24 DE DIETRICH 7797982


Kocioł gazowy kondensacyjny Ecocondens Gold Plus Termet WKJ4621000000 wiszący 25 kW jednofunkcyjny


Kocioł gazowy kondensacyjny EVODENS PRO AMC 115/DIEMATIC EVOLUTION DE DIETRICH 7725248


MCR3 evo 24/28MI Kocioł gazowy kondensacyjny 2-f DE DIETRICH 7716672A


Jednofunkcyjny, wiszący kocioł kondensacyjny Victrix 20 X TT 2 ErP IMMERGAS 3.025640


Kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym Zasobnikiem c.w.u. VICTRIX ZEUS 25 IMMERGAS 3.028381


Kocioł dwufunkcyjny Victrix EXA 28 1 ErP IMMERGAS 3.025778


Kocioł Vaillant EcoTec Intro VCW 18/24 AS/1-1 dwufunkcyjny VAILLANT 0010026095


Kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny DE DIETRICH MCR3 evo 24T DE DIETRICH 7716670A


Kocioł Vaillant EcoTEC pro 246/5-3 (H-PL) jednofunkcyjny 24,5 kW VAILLANT 0010021978


Kocioł gazowy kondensacyjny Silver Pro Termet WKD6141000000/PL1T wiszący 20 kW dwufunkcyjny


Kocioł gazowy kondensacyjny Silver Pro Termet WKJ6151000000/PL1T wiszący 20 kW jednofunkcyjny


Kocioł gazowy CONDENS 42 kW 1-funkcyjny SAS GAZ-CON-042


Kocioł gazowy CONDENS 30 kW 1-funkcyjny SAS GAZ-CON-030


Kocioł gazowy CONDENS PLUS 30 kW 2-funkcyjny SAS GAZ-CONP-030


Kocioł gazowy kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem ISOTWIN CONDENS T 26 CS/1 (N-PL) 20 kW dwufunkcyjny SAUNIER-DUVAL 0010025220


Kocioł gazowy CONDENS 19 kW 1-funkcyjny SAS GAZ-CON-019


Kocioł kondensacyjny POWER MAX 150 jednofunkcyjny BERETTA 20151890


Kocioł kondensacyjny POWER MAX 130 jednofunkcyjny BERETTA 20151889


Jednym z dostępnych urządzeń, których celem jest zapewnienie ciepłej wody w budynku, jest kocioł kondensacyjny. Jego konstrukcja sprawia, że jest on nie tylko o wiele efektywniejszy względem tradycyjnych kotłów gazowych, ale również ekonomiczniejszy. Dlaczego warto wybrać kocioł gazowy kondensacyjny?
Kotły gazowe kondensacyjne w sklepie HAP
Jednym z rodzajów pieców jakie możemy spotkać na rynku są kotły kondensacyjne. Ich konstrukcja sprawia, że są to niezwykle wydajne i ekonomiczne urządzenia do podgrzewania wody. Wybierając wysokiej jakości kocioł gazowy kondensacyjny można nie tylko w znaczący sposób oszczędzić na ogrzewaniu, ale również zapewnić sobie bezproblemowy dostęp do ciepłej wody na wiele lat.
Skąd jednak bierze się jego przewaga względem tradycyjnych kotłów? By to zrozumieć, musisz wiedzieć jak działa kocioł kondensacyjny.
Kluczowe jest tutaj zjawisko kondensacji. Polega ono na przejściu substancji ze stanu lotnego w ciecz. W związku z tym, kocioł kondensacyjny wyposażony jest w specjalny wymiennik ciepła, który umożliwia schłodzenie spalin i odzyskanie z nich energii cieplnej. W ten sposób spaliny, który zostałyby bezpowrotnie wydalone z urządzenia, zostają dodatkowo wykorzystane.
Z racji, że skropliny są silnie żrące, kotły kondensacyjne muszą być wykonane z odpowiednich stopów metali, które będą odporne na oddziaływanie szkodliwych substancji.
Z racji różnic w możliwościach grzewczych, kotły gazowe kondensacyjne możemy podzielić na jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne.
Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny
Ten typ pieca ma jedno zadanie - ogrzać wodę, która zasila instalację centralnego ogrzewania w budynku. Jednakże takie kotły świetnie zdają egzamin jako źródło ciepłej wody użytkowej. W tym celu kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny zostaje wyposażony w specjalny zbiornik z podgrzewaczem, który umożliwia magazynowanie i utrzymanie pożądanej temperatury wody. W ten sposób możesz uzyskać możliwości kotła dwufunkcyjnego.
Na rynku możemy spotkać zestawy, które umożliwiają ustawienie zbiornika tuż pod kotłem, obok niego, lub mogą być jego zintegrowaną całością. Taki kocioł kondensacyjny sprawdzi się w większych budynkach oraz gdy zużycie wody np. w domu jest stosunkowo wysokie. Zbiorniki można spotkać w różnych wariantach pojemnościowych, jednak najpopularniejszym jest 150 L.
Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny
W przypadku tego urządzenia zasada jest nieco inna. Kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny podgrzewa wodę na bieżąco, zarówno do celów ogrzania budynku jak również skorzystania z ciepłej wody użytkowej. Korzystając z tego rozwiązania oszczędzasz pieniądze, które musiałbyś wydać na zbiornik do c.w.u. Nie oznacza to jednak, że takiego rozwiązania nie możesz zastosować w swoim kotle kondensacyjnym. Możesz bowiem zakupić lub skompletować kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny z zasobnikiem. W ten sposób nie musisz martwić się np. zwiększonym poborem ciepłej wody użytkowej w danym momencie, ponieważ nie grozi Ci spadek ciśnienia, a co za tym idzie - temperatury wody.
Kotły kondensacyjne dwufunkcyjne świetnie sprawdzają się w mieszkaniach i domach o niewielkich rozmiarach. Nieduże odległości między punktami poboru c.w.u. pozwalają na zachowanie optymalnych właściwości cieplnych wody.
Kotły kondensacyjne - oferta producentów w hurtowni HAP
Urządzenia do ogrzewania wody, które znajdziesz w naszej ofercie zostały wybrane spośród wielu modeli dostępnych na rynku. Stawiając na wysoką jakość, wygodę i bezpieczeństwo eksploatacji, możemy zaoferować Ci m.in. kotły kondensacyjne De Dietrich.
Pamiętaj, że jeżeli planujesz kupić kocioł kondensacyjny, zdecyduj się na urządzenie trwałe. W tym wypadku dobrą propozycją może być również kocioł kondensacyjny Vaillant, kocioł kondensacyjny Junkers, czy kocioł kondensacyjny Defro. Są to renomowane firmy, które cieszą się uznaniem wielu użytkowników, oferujące urządzenia o dobrym stosunku jakości do ceny.
Jak dobrać odpowiedni kocioł gazowy kondensacyjny?
Moc kotła dobiera się przeważnie na podstawie powierzchni budynku, jaki ma ogrzewać. Należy uwzględnić także straty ciepła, które występują w obiekcie. Czyni się to na podstawie dokumentacji budowlanej. Niestety w przypadku starszych budynków, z takową może być problem, dlatego przyjmuje się pewne założenia, które pozwalają wstępnie oszacować, jakie kotły kondensacyjne powinniśmy wziąć pod uwagę.
Przykładowo kocioł gazowy kondensacyjny 10 kw w przypadku domu ocieplonego, powinien wystarczyć na 100 m2 powierzchni. Z kolei kocioł gazowy kondensacyjny 21 kw, powinien umożliwić ogrzanie domu ok. 210 metrowego. Orientacyjne przeliczniki z łatwością znajdziesz w internecie.
Są to tylko szacunki, ale wstępnie pozwalają określić, jaki kocioł kondensacyjny będzie optymalnym rozwiązaniem. W dodatku szczegóły dotyczące specyfikacji danego kotła mogą mieć wpływ na jego faktyczne możliwości, i tak kocioł kondensacyjny Viessmann mimo tej samej mocy znamionowej nie musi posiadać parametrów jak kocioł kondensacyjny Buderus.
Cena i opinie o kotłach kondensacyjnych
Kotły kondensacyjne pozwalają zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy na ogrzewaniu wody. W związku z tym warto zainwestować w piec, który pozwoli na wieloletnią eksploatację, która nie będzie wymagać nakładów finansowych na naprawę lub wymianę.
Wykorzystujące nowoczesne sterowniki kotły gazowe kondensacyjne są jeszcze bardziej ekonomiczne, ponieważ mogą dostosowywać się do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. W ten sposób zadbasz o optymalną temperaturę w swoim domu lub mieszkaniu.
Dodatkowo kotły kondensacyjne dzięki wykorzystaniu efektów ubocznych ogrzewania wody, pozwalają na uniknięcie emisji większej ilości zanieczyszczeń do atmosfery, ponieważ skropliny trafiają do kanalizacji.
Dzięki zamkniętej konstrukcji, są bezpieczne dla mieszkańców danej nieruchomości. Nowoczesne kotły wyposażone są w szereg czujników wykrywających m.in. tlenek węgla (czad), co tylko przemawia za zastosowaniem tego rozwiązania.
Ceny gazowych kotłów kondensacyjnych zaczynają się od kilku tys. złotych. Średni koszt kotła kondensacyjnego w naszym sklepie oscyluje w granicach ok. 6,5 tysiąca złotych.