Dekiel do komory rozsączającej ST-130 z reflektorem Sotralentz DEK-ST
Oczyszczalnia zestaw 2000L zielona IDMAR OCZZEST2000L4OZL
Oczyszczalnia zestaw 3000L zielona IDMAR OCZZEST3000L6OZL
Rura drenażowa fi 110 - 2mb IDMAR OCZEDRRD110L2
Geowłóknina 0,4X48 IDMAR OCZEDGEO48MB
Przydomowe oczyszczalnie ścieków stanowią element nowoczesnej techniki ogrodowej, która tworzona jest z myślą o ekologii i ekonomii. Budowa tego typu oczyszczalni pozwala zwiększyć komfort dzięki bezobsługowej pracy i zaoszczędzić pieniądze ze względu na niższe koszty eksploatacji niż w przypadku tradycyjnego szamba.
Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków w HAP - zastosowanie
Biologiczna oczyszczalnia ścieków to bardzo nowoczesne i zaawansowane rozwiązanie problemu pozbywania się zanieczyszczeń. Wszystkie oferowane przez nas elementy składające się na oczyszczalnię są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami i wszelkimi normami ochrony środowiska. Dlatego też mogą być stosowane zarówno przez małe jak i duże gospodarstwa domowe, budynki użytku publicznego czy ośrodki wypoczynkowe. Przepisy o przydomowych biologicznych oczyszczalniach ścieków jasno wskazują jakie warunki należy spełnić, aby móc zbudować ekologiczny system odprowadzania ścieków.
Pierwsza kwestia dotyczy uzyskania pozwolenia na biologiczną oczyszczalnie ścieków. Jest ono jednak konieczne tylko w przypadku budowy systemu o wydajności większej niż 7.5 metra sześciennego. Drugą kwestię określoną w przepisach stanowi odległość biologicznej oczyszczalni ścieków od infrastruktury domowej. Według zasad oczyszczalnia powinna znajdować się minimum:
- 15 m od studzienki,
- 2 m od granicy działki,
- 3 m od drzew,
- 0.8 m od kabli energetycznych.
Zachowanie odpowiednich odległości biologicznej oczyszczalni ścieków od budynków przeznaczonych do codziennego użytku i innych elementów infrastruktury domowej gwarantuje bezpieczeństwo.
Jak działa przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków?
Zasada działania biologicznej oczyszczalni ścieków opiera się wykorzystaniu różnych procesów biologicznych w procesie oczyszczania ścieków. Istnieją dwa rodzaje oczyszczania, takie jak oczyszczanie tlenowe i oczyszczanie beztlenowe. Podstawową różnicę między nimi stanowi rodzaj mikroorganizmów, które biorą udział w procesie przetwarzania płynnych zanieczyszczeń. Schemat biologicznej oczyszczalni ścieków wykorzystującej sposób tlenowy przewiduje wytworzenie się bakterii, zwanych aerobami, które przy udziale tlenu zajmą się rozkładem zanieczyszczeń. Oczyszczanie beztlenowe przewiduje zaś wykorzystanie anaerobów, które działają w warunkach beztlenowych.
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków - montaż
W naszej hurtowni znajdziesz gotowe zestawy przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków, dzięki czemu masz pewność, że wszystkie elementy będą kompatybilne, a cały system wydajny. Oferujemy również różnego rodzaju akcesoria do oczyszczalni biologicznych. Montaż biologicznej oczyszczalni ścieków polega na odpowiednim przygotowaniu terenu, stworzeniu efektywnej konstrukcji podziemnej do odprowadzania zanieczyszczeń i odpowiednim zabezpieczeniu terenu. Budowę biologicznych oczyszczalni ścieków planuje się zwykle na cieplejsze okresy w roku, kiedy bez problemu można wykonywać prace gruntowe. Pierwszym krokiem powinno być wybranie rodzaju oczyszczalni przydomowej i wyznaczenie miejsca, w którym ma być umieszczona konstrukcja. Aby odpowiednio zaplanować budowę i ułożenie systemu zgodnie z przepisami warto przygotować projekt przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków.
Biologiczna oczyszczalnia ścieków w hurtowni HAP - zalety
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków ma wiele istotnych zalet, które sprawiają, że coraz więcej Klientów decyduje się na zrezygnowanie z tradycyjnego szamba.
Po pierwsze ekologiczna oczyszczalnia ścieków nie stanowi żadnego zagrożenia dla środowiska, ponieważ spełnia wszelkie normy europejskie.
Po drugie można ją zainstalować nawet w przypadku braku odpowiedniego gruntu, a w razie konieczności przenieść w inne miejsce. Inwestycja w ekologiczną przydomową oczyszczalnie ścieków jest bardzo dobrą decyzją ekonomiczną. To rozwiązanie zapewnia bowiem tanią eksploatację, a według opinii o biologicznej oczyszczalni ścieków, koszt montażu oczyszczalni może się zwrócić już w ciągu dwóch lat. Co więcej, specjaliści z naszego sklepu zawsze chętnie służą pomocą w podęciu decyzji, jaki typ oczyszczalni sprawdzi się najlepiej.
Ile kosztuje przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków?
Koszt biologicznej oczyszczalni ścieków waha się pomiędzy 12 000 a 20 000 zł w zależności chociażby od wybranej technologii oczyszczania zanieczyszczeń.
Ponadto cena biologicznej oczyszczalni ścieków i jej montażu uzależniona jest również od sytuacji gruntowej na danym terenie i ewentualnej konieczności przygotowania infrastruktury pod oczyszczalnię. Choć inwestycja w ekologiczną oczyszczalnię może wydawać się bardzo dużym przedsięwzięciem, to warto mieć na uwadze wszystkie korzyści, jakie niesie ze sobą montaż nowoczesnego systemu do odprowadzania i pozbywania się zanieczyszczeń.
Jeżeli chcesz nieco obniżyć koszty, możesz postarać się o dofinansowanie biologicznej oczyszczalni ścieków z funduszy gminnych.