Moduł hydrauliczny Galmet 09-000921 z rozdzielaczem do 35 kW - 1 strefa wysokotemperaturowa, 1 strefa niskotemperaturowa, zawór z siłownikiem, szafka


Pompa ciepła geoTHERM perform VWS 400/3 S1 VAILLANT 0010037621


Pompa ciepła geoTHERM perform VWS 780/3 S1 VAILLANT 0010037622


Pompa ciepła geoTHERM perform VWS 260/3 S1 VAILLANT 0010037620


GSHP 15 TR/V200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638377


GSHP 5 TR/V200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638365


GSHP 9 MR/B200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638366


GSHP 9 MR/V200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638367


GSHP 9 TR/B200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638369


GSHP 9 TR/V200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638370


GSHP 12 MR/B200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638371


GSHP 12 MR/V200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638372


GSHP 12 TR/B200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638374


GSHP 12 TR/V200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638375


GSHP 15 TR/B200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638376


GSHP 12 MR/B200 GHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638349


GSHP 12 MR/V200 GHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638350


GSHP 12 TR/B200 GHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638351


GSHP 12 TR/V200 GHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638352


GSHP 15 TR/B200 GHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638353


GSHP 15 TR/V200 GHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638354


GSHP 5 MR/B200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638362


GSHP 5 MR/V200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638363


GSHP 5 TR/B200 GSHL Pompa ciepła gruntowa z podgrzewaczem c.w.u. warstwowym DE DIETRICH 7638364


Nie ma wątpliwości, że pompy ciepła to rewolucyjne i innowacyjne urządzenia, dzięki którym można pozyskać ciepło wyłącznie z naturalnych źródeł energii. Jednym z najbardziej opłacalnych ekonomicznie i ekologicznie rozwiązań jest gruntowa pompa ciepła. Pompy ciepła gruntowe nie wytwarzają samodzielnie ciepła a pozyskują je z otoczenia, jak sama nazwa wskazuje głównie z gruntu. Uzyskana energia obecna w pompie ulega przekształceniu i trafia do budynku ogrzewając pomieszczenia lub wodę.
Jak działa pompa ciepła gruntowa?
Zasada działania gruntowej pompy ciepła nie jest szczególnie skomplikowana i oparta głównie na kilku podzespołach, takich jak wymiennik gruntowy, czynnik chłodniczy oraz skraplacz, czy inaczej wymiennik ciepła. Schemat gruntowej pompy ciepła złożony jest z trzech podstawowych elementów: dolnego źródła ciepła, pompy ciepła oraz górnego źródła ciepła. Dolnym źródłem określa się sposób poboru energii, którym jest grunt, natomiast górnym źródłem, system dystrybuujący ciepło do pomieszczeń. Decydując się na zakup urządzenia pozyskującego energię z gruntu, warto wiedzieć jak działa pompa ciepła gruntowa. Otóż pierwszym etapem montażu jest umieszczenie poziomego lub pionowego wymiennika gruntowego pod powierzchnią ziemi na odpowiedniej głębokości. Wymiennik gruntowy ma postać zwiniętych rur z tworzywa sztucznego, które umieszcza się bezpośrednio w gruncie. W środku niego znajduje się płyn niezamarzający, na przykład glikol czy alkohol, wymieszany z wodą. Płyn odbiera ciepło z ziemi nagrzewając się poprzez krążenie w rurach, a następnie trafia do wymiennika ciepła w pompie ciepła. Zdobyta energia przekazywana jest czynnikowi chłodniczemu, który się podgrzewa i zmienia dostarczoną ciecz w parę. Para trafia do sprężarki, która również podnosi temperaturę, ale gazu. Ostatecznie para trafia do wymiennika ciepła zwanego skraplaczem, tu oddawane jest pozyskane ciepło do gospodarstwa domowego poprzez system ogrzewania.
Pompy ciepła gruntowe - rodzaje
Podział gruntowych pomp ciepła wynika z możliwości zastosowania kilku rodzajów wymiennika gruntowego. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie kolektora, który dzieli się na wersję pionową i poziomą. Podział ten wynika głównie ze sposobu montażu wymiennika, możliwości podłączeniowych oraz konieczności zdobywania pozwoleń administracyjnych. Gruntowa pozioma pompa ciepła. Pompa ciepła gruntowa pozioma, jak wskazuje nazwa, pompa ta ma zastosowany wymiennik poziomy. Jej zastosowanie sprawdzi się dla użytkowników posiadających działki o większej powierzchni. Montaż urządzenia polega na zainstalowaniu sprzętu na głębokości około pół metra poniżej granicy zamarzania gleby. Atutem poziomej gruntowej pompy ciepła jest brak konieczności wykonywania odwiertów, co zmniejsza koszty inwestycyjne. Gruntowa pionowa pompa ciepła Pompa ciepła gruntowa pionowa jest stworzona z myślą o właścicielach mniejszych działek lub takich, które posiadają nieregularny kształt, przez co nie ma możliwości zamontowania wersji poziomej. Przy montażu tego typu urządzeń konieczne jest wykonywanie odwiertów, co wymaga odpowiednich pozwoleń administracyjnych. Pompa gruntowa pionowa umieszczana jest około sto metrów pod ziemią, dlatego zazwyczaj robi się kilka odwiertów, czasem również próbnych. Niemniej użytkownicy znajdujący korzyści ekonomiczne w zastosowaniu gruntowej pompy ciepła cenią sobie to rozwiązanie przez wzgląd na sposób montażu w głąb ziemi i możliwości instalacji nawet na nieregularnych przestrzeniach.
Jakie pompy ciepła gruntowe w hurtowni Hap?
W naszej hurtowni znajdziesz pompy ciepła najlepszych marek, takich jak Biawar, Buderus, De Dietrich oraz Galmet. Oferujemy różne rodzaje gruntowych pomp ciepła, na przykład pompy ciepła gruntowe z podgrzewaczem, o różnej mocy i wydajności. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie pompa ciepła gruntowa Buderus, ze względu na cenę, efektywność a także ograniczenie emisji hałasu. Jednym z najlepiej sprzedających się modeli tego typu jest Pompa Ciepła Gruntowa z Podgrzewaczem c.w.u. warstwowym GSHP 9 MR/V200 GSHL. Na naszej stronie znajdują się również pompy ciepła solanka woda, które są sprawdzonymi modelami o wzrastającym poziomie popularności. Posiadamy także wersję gruntowej pompy ciepła, w której zastosowano system glikol woda, tak jak w urządzeniu Logatherm WPS48.2 HT. Pompy ciepła słyną głównie z kompaktowych wymiarów, prostej i intuicyjnej obsługi, a także gwarancji cichej pracy, co zwiększa komfort użytkowania. Użytkownicy cenią sobie również wygodę, ekologiczne rozwiązanie i bezpieczeństwo, jakie daje im korzystanie z urządzenia, które nie stanowi zagrożenia wybuchem. Pompy ciepła gruntowe – ceny. Wyszukując informacji na temat ceny pompy ciepła gruntowej, spotkasz się z szerokim wachlarzem kwot. Wynika to z faktu, jak różnorodne urządzenia są dostępne na rynku i z czego się składają. Ceny wahają się w zależności od tego, jaki został zamontowany wymiennik ciepła, model pompy, który może mieć dodatkowe funkcje oraz od miejsca i poziomu trudności instalacji pompy. Warto pamiętać, że to inwestycji długofalowa, która zapewni Ci komfort przez wiele lat, a z czasem koszty mogą się zwrócić, dzięki wykorzystywaniu naturalnego źródła energii.