Dodaj produkt do wybranej oferty
Stwórz nową ofertę

Pistolety do uszczelniaczy

( ilość produktów: 1 )
Widok

Pistolet do pianki montażowej 18013 PROFIX 18013

Producent: PROFIX
Indeks producenta: 18013
Pistolet do pianki montażowej 18013 PROFIX 18013- 15%
84,48 zł103,91 złTwój rabat 15%71,81 zł netto88,33 zł brutto
Produkt dostępny4szt.
Wysyłka już dzisiaj!

Pistolety do uszczelniaczy  pozwalają na prawidłowe rozprowadzenie środka uszczelniającego i zaaplikowaniego nawet w przypadku głębszych wnęk. Dostępne w naszej ofercie pistolety do uszczelniaczy to wysokiej jakości produkty, które umożliwiają wygodne, łatwe i precyzyjne rozprowadzenie uszczelnienia.

Pistolet do uszczelniaczy - przydatny do montażu i prac wykończeniowych

Pistolety do uszczelniaczy przydają się zarówno w pracach budowlanych, jak również podczas dokonywania prac instalacyjnych. Dużym atutem tych urządzeń jest wygoda ich użytkowania, precyzja z jaką można zaaplikować masę uszczelniającą, oraz trwałość, jeśli użytkownik zadba o czyszczenie pistoletu po zakończeniu użytkowania.Wykonane są najczęściej ze stali co sprawia, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a dbanie o czystość (nawet przy konieczności skrobania masy), nie powoduje negatywnych efektów w postaci uszkodzenia dyszy lub rurki.

W zależności od rodzaju uszczelnienia, masa wyprowadzana jest podciśnienieniowo, poprzez generowanie go w sposób ręczny, lub dzięki sprężonemu gazowi znajdującemu się w butli.

Jak dobrać pistolety do uszczelniaczy?

Aby móc efektywnie pracować ze środkami uszczelniającymi, potrzebny jest wytrzymały i odpowiednio dobrany pistolet. W tym celu najlepiej jest wybierać pistolety o wzmocnionej konstrukcji, które zapewnią dłuższą eksploatację.

Z racji, że są to narzędzia stosowane przy określonych pracach, warto zadbać o to, by były jak najbardziej uniwersalne, i dostosowane do potrzeb związanych z wykonywanymi pracami. Jeśli ma to być wyciskacz manualny, najlepiej będzie wybrać model wykonany z lepszych stopów oraz o grubszej konstrukcji. W przypadku pistoletów z do których montuje się kartusze ze sprężonym gazem, należy dobrać odpowiednią długość oraz przekrój rurki, przez który będzie przepływać uszczelnienie, aby ta nie zatykała się zbyt szybko, a jej czyszczenie było łatwe i wygodne. Dłuższa rurka pozwoli także na dotarcie do miejsca uszczelniania, nawet gdy ilość miejsca jest ograniczona.

pixel