Dodaj produkt do wybranej oferty
Stwórz nową ofertę

Kominy do pieca gazowego

( ilość produktów: 2 )
Widok

180 Rura czarna 0,25 m SPIROFLEX SX-WCZ180R0,25

Producent: SPIROFLEX
Indeks producenta: SX-WCZ180R0,25
180 Rura czarna 0,25 m SPIROFLEX SX-WCZ180R0,25- 15%
71,70 zł88,19 złTwój rabat 15%60,95 zł netto74,97 zł brutto
Produkt dostępny30szt.
Wysyłka już w środę

Podstawa wlotu powietrza + podstawa wylotu spalin Ø80 - Pakiet 6 kpl. IMMERGAS K.012087P6

Producent: IMMERGAS
Indeks producenta: K.012087P6
Podstawa wlotu powietrza + podstawa wylotu spalin Ø80 - Pakiet 6 kpl. IMMERGAS K.012087P6- 20%
789,00 zł970,47 złTwój rabat 20%631,20 zł netto776,38 zł brutto
Produkt dostępny na zamówienie
Produkt na zamówienie

Odpowiedni komin do pieca gazowego umożliwia sprawne odprowadzanie spalin, zapewniając optymalne warunki pracy kotła, jak również zwiększa bezpieczeństwo użytkowników urządzenia. W naszej ofercie posiadamy elementy, dzięki którym można skompletować komin do kotła gazowego - w wariancie jedno- i dwuściennym.

Jaki komin do pieca gazowego?

Kotły gazowe atmosferyczne nie wykorzystują zjawiska kondensacji, jednak w ich spalinach nadal pozostają kwaśne produkty spalania, które wymagają, aby rura do komina do pieca gazowego była kwasoodporna. Musi ona posiadać także odpowiednią średnicę wewnętrzną, która w tym przypadku nie może być mniejsza niż 60 mm w przypadku krótszych kominów, a 80 mm - w przypadku dłuższych. Te najczęściej spotkamy w rozmiarach 60/100 oraz 80/125. Stosowane są także większe rozmiary, jeśli np. podłączenie kotła gazowego do komina tego wymaga. Wtedy najczęściej jest to rura stalowa 120 lub 130.

Warto zastanowić się także nad umiejscowieniem komina. W nowych budynkach można od razu uwzględnić go w planie budynku, natomiast jeśli budynek z założenia nie miał komina - można wybrać montaż zewnętrzny. Kominy stalowe dodatkowo nie wymagają pozwolenia budowlanego, a ich montaż jest stosunkowo prosty. Rozwiązanie to świetnie komponuje się z nowoczesnymi budynkami, które wykończenie elewacyjne mają w stylu industrialnym.

Podłączenie pieca gazowego do komina

O ile montaż nie jest zewnętrzny, musimy przystosować murowany komin, do działania kotła atmosferycznego. W tym celu musi zostać zamontowana rura do komina do pieca gazowego, która dzięki odporności kwasoodpornej pozwala na bezpieczną eksploatację kotła. Przekrój dopasowywany jest do przekroju komina. W naszej ofercie znajdują się popularne rozmiary, czyli rury stalowe 150, 130 i 120.

Podłączenie musi być szczelne, dlatego rozmiar przyłącza do kotła gazowego musi być idealnie dopasowany, by spaliny mogły swobodnie przepływać do dalszej części komina, bez ryzyka ulatywania poza piecyk.

Dwuścienne czy jednościenne systemy kominowe?

W naszej ofercie posiadamy kompletne systemy kominowe jednościenne, które znajdują zastosowanie w modernizowanych lub zabudowywanych kominach wewnętrznych i zewnętrznych. Nie posiadają dodatkowej izolacji, co sprawia że komin do pieca gazowego musi przejąć jej funkcję. Dzięki mniejszej średnicy, bez problemu można zamontować je w starych kominach dymowych, bez utraty przepływu powietrza. Jest to także tańsze rozwiązanie modernizacyjne dla naszego systemu odprowadzania spalin z kotła.

Innym rozwiązaniem są systemy kominowe dwuścienne, które nie potrzebują obudowy w postaci murowanego komina, a także mogą być samodzielnie instalowane na zewnątrz, gdyż izolacja która ma przeważnie w okolicach 30-50 mm, skutecznie chroni komin przed zbytnim przegrzaniem się oraz wychładzaniem. Rozwiązanie to zaleca się stosować, gdy wyprowadzamy komin na zewnątrz lub posiadamy odpowiednio duży komin dymowy, który możemy zaadaptować.

Oba systemy zapewniają odprowadzenie spalin z pieca gazowego do komina w sposób prawidłowy, jednak zastosowanie konkretnego rozwiązania podyktowane jest warunkami technologicznymi oraz zapotrzebowaniem użytkowników kotła gazowego.

Jaka rura do komina do pieca gazowego?

Jej średnica oraz długość uzależniona jest od całości systemu odprowadzenia spalin. Za stałe przyjmuje się wartości, gdzie ścianka rury musi posiadać grubość min. 0,4 mm, a także mieć właściwości kwasoodporne. W przypadku montażu na zewnątrz, długość rury kominowej musi mieć min. 4 metry. Z racji, że kotły gazowe nie pracują w trybie spalania wysokotemperaturowego, stal wykorzystana do budowy systemu kominowego nie musi być żaroodporna.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na rury, kolanka oraz zakończenia systemów kominowych dla kotłów gazowych atmosferycznych. W naszej hurtowni dostępne są produkty takich firm jak Spiroflex, Keller, Viessmann czy Immergas, które oferują wzorową jakość - w przystępnej cenie.

 

pixel