Dodaj produkt do wybranej oferty
Stwórz nową ofertę

Górnopłuki

( ilość produktów: 1 )
Widok

Spłuczka górnopłuk 95R 9l biały INTER-SANO 5903338150513

Producent: INTER-SANO
Indeks producenta: 5903338150513
Spłuczka górnopłuk 95R 9l biały INTER-SANO 5903338150513- 25%
143,52 zł176,53 złTwój rabat 25%107,64 zł netto132,40 zł brutto
Produkt dostępny3szt.
Wysyłka już w poniedziałek

Górnopłuki choć rzadziej spotykane, nadal stosowane są w domach i obiektach użyteczności publicznej. W nowych aranżacjach wnętrzarskich stanowią ciekawy element wystroju - najczęściej stosowane w przypadku stylu retro.

Górnopłuki - nowoczesne i wygodne rozwiązanie do łazienki

Montując w domu elementy sanitarne, niezbędnym z nich jest mechanizm, który będzie służył do gromadzenia wody i spłukiwania nieczystości toaletowych. Bez tego w obecnych czasach nie wyobrażamy sobie życia, dlatego spłuczki są jednymi z najważniejszych elementów, który musi pojawić się w naszej łazience. Zatem: Na jaki rodzaj spłuczki postawić? Wybór wydaje się prosty jednak, decyzja musi być przemyślana, żeby nasze pomieszczenie było jak najbardziej funkcjonalne. Posiadając niewielkie pomieszczenie polecamy użycie spłuczek górnopłukowych, które zabierają mniej miejsca.

Jak działa górnopłuk?

Górnopłuki są montowane pod sufitem i do ich uruchomienia najczęściej używane jest ciągało na sznurku. Dzięki swojej budowie są stosowane w pomieszczeniach w których jest mało miejsca oraz gdzie ciśnienie wody jest niskie. Taka armatura łazienkowa najczęściej spotykana jest w obiektach użyteczności publicznej. Podczas wyboru tego rozwiązania należy kierować się wagą urządzenia, która powinna być jak najmniejsza, aby dodatkowo nie obciążać konstrukcji podwieszonej pod sufitem.

Mechanizm uruchamia się poprzez pociągnięcie dźwigni, która podnosi dzwon do góry. Wytworzone ciśnienie powoduje zassanie wody ze zbiornika, do określonego poziomu do rury płuczącej, powodując spłukanie miski ustępowej. Dzięki różnicy wysokości wystarczy mniejsza ilość wody, aby usunąć nieczystości.

Konstrukcja górnopłuka

Zbiorniki wysokie inaczej zwane górnopłukami są zawieszane ok. 2 metrów nad podłogą. Ich wylot jest zamykany zaworem dzwonowym, a doprowadzenie wody zamykane jest zaworem pływakowym, który działał po podniesieniu się poziomu wody w zbiorniku. W wypadku kiedy mechanizm uległby awarii zawór dzwonowy zawiera otwór przelewowy, którym woda może swobodnie spływać do rury płuczącej i zapobiec tym zalaniu mieszkania.

Górnopłuki w hurtowni Hap Armatura

W naszym asortymencie posiadamy szeroki wybór rozwiązań, dlatego nie mogło zabraknąć bardziej niszowych produktów takich jak górnopłuki. W ofercie dostępna jest m.in. spłuczka INTER-SANO o pojemności 9l, wykonana z trwałego i łatwego do utrzymania w czystości polipropylenu.

Zachęcamy do zarejestrowania się w naszym sklepie. Dołączając do grona stałych Klientów, poznasz indywidualne oferty, zawierające korzystne rabaty.

pixel