Zestaw kocioł Ferroli BIOPELLET PRO 12 LSBBP12T 12 kW + zbiornik buforowy Elektromet 069-08-001/OEMB 800 l
Zestaw kocioł Ferroli BIOPELLET PRO 18 LSBBP18T 18kW + zbiornik buforowy Elektromet 069-10-001/OEMB 1000 l
Kocioł pelletowy Krzaczek SKP BIO LUX 25 L 25 kW palnik obrotowy w drzwiczkach zasobnik po lewej
Kocioł pelletowy Krzaczek SKP BIO LUX 20 L 20 kW lewy palnik obrotowy
Kocioł pelletowy Krzaczek SKP BIO LUX 16 L 16 kW palnik obrotowy w drzwiczkach otwierane na lewo zasobnik po lewej
Kocioł na pellet Ferroli BIOPELLET PRO 18 LSBBP18T zautomatyzowany ze zintegrowanym zbiornikiem na pellet 105 kg 18 kW
KRZACZEK Kocioł pellet 16kW prawy 5 klasa SKP BIO SKPBIO16
Kocioł na pellet Ferroli BIOPELLET PRO 12 LSBBP12T zautomatyzowany ze zintegrowanym zbiornikiem na pellet 105 kg 12 kW
Kocioł c.o. na pellet Genesis Plus KPP 20 na paliwo stałe GALMET 07-205502
Kocioł c.o. na pellet Genesis Plus KPP 25 na paliwo stałe GALMET 07-255502
Kocioł c.o. na pellet Genesis Plus KPP 34 na paliwo stałe GALMET 07-345502
Kocioł c.o. na pellet Genesis Plus KPP 62 - palnik obrotowy na paliwo stałe GALMET 07-625302
Kocioł c.o. na pellet Genesis Plus KPP 10 na paliwo stałe GALMET 07-105502
Kocioł c.o. na pellet Genesis Plus KPP 15 na paliwo stałe GALMET 07-155502
Kocioł ECOPELL 300 KW lewy TECH na paliwo stałe SAS KOT-EPL-300-L-T2
Kocioł ECOPELL 300 KW prawy TECH na paliwo stałe SAS KOT-EPL-300-P-T2
Kocioł ECOPELL 100 kW lewy TECH na paliwo stałe SAS KOT-EPL-100-L-T2
Kocioł ECOPELL 100 kW prawy TECH na paliwo stałe SAS KOT-EPL-100-P-T2
Kocioł ECOPELL 200 KW lewy TECH na paliwo stałe SAS KOT-EPL-200-L-T2
Kocioł ECOPELL 200 KW prawy TECH na paliwo stałe SAS KOT-EPL-200-P-T2
Kocioł BIO SPARK 29 kW lewy TECH 2 na paliwo stałe SAS KOT-BIOSPA-029-L-T2
Kocioł BIO SPARK 29 kW prawy TECH 2 na paliwo stałe SAS KOT-BIOSPA-029-P-T2
Kocioł BIO SPARK 36 kW lewy TECH 2 na paliwo stałe SAS KOT-BIOSPA-036-L-T2
Kocioł BIO SPARK 36 kW prawy TECH 2 na paliwo stałe SAS KOT-BIOSPA-036-P-T2
Piece na pellet są jednym z urządzeń grzewczych, które umożliwiają zadbanie o odpowiednią temperaturę wody w instalacji centralnego ogrzewania. Wykorzystujące biomasę do wytworzenia energii, kotły na pellet są ekologiczne i ekonomiczne, co w dzisiejszych czasach nie jest bez znaczenia.
Jaki piec na pellet - rodzaje
Zakup kotła na pellet to świetna decyzja zarówno z punktu widzenia ogrzewania Twojego budynku, jak również środowiska naturalnego. Kotły na paliwa stałe tego typu, pozwalają uzyskać dobre efekty grzewcze, bez znacznego zatruwania powietrza.
Nowoczesne kotły na pellet mogą spalać jeden rodzaj paliwa, ale dostępne są także modele, mogące być zasilane również węglem w postaci ekogroszku. Trzeba jednak wiedzieć, że optymalną sprawność, kocioł uzyska tylko na paliwie, które przeznaczone jest jako główne źródło zasilania.
Kolejnym istotnym aspektem jest sposób zasilania kotła. W przypadku piecy na pellet dostępny mamy automatyczny podajnik lub zwykły zasyp ręczny. Obecnie na rynku w większości wypadków spotkamy piec na pellet z podajnikiem. Popularność wynika z wygody użytkowania i oszczędności czasu, jaki trzeba by poświęcać na podawanie paliwa. W przypadku podajników możesz spotkać się z wariantem pneumatycznym oraz ślimakowym (najbardziej popularny).
Piece centralnego ogrzewania na pellet różnią się również możliwościami dotyczącymi generowanej mocy. Nowoczesne piece na pellet uzyskują nie tylko wysoką sprawność grzewczą, ale dodatkowo dzięki elektronicznym sterownikom, możliwe jest zapewnienie optymalnego trybu pracy, co pozytywnie wpływa na ich wydajność i ekonomię zastosowania.
W zależności od potrzeb, możesz wybrać mały piec na pellet o niewielkiej mocy, który będzie pełnił funkcję uzupełnienia systemu ogrzewania i zasilania c.w.u. w Twoim budynku, jak również dysponujący odpowiednią mocą, która pozwoli z łatwością na zapewnienie ciepła i podgrzanie wody użytkowej.
Wybierając piec c.o. na pellet, powinieneś unikać przewartościowania jego mocy. To ważne, ponieważ kotły o zbyt dużej mocy względem zapotrzebowania, tracą na swojej sprawności. To w konsekwencji sprawia, że nie tylko ogrzewanie stanie się mniej ekonomiczne, ale może być to również szkodliwe dla samego urządzenia grzewczego.
Kotły na pellet w hurtowni HAP
W naszej ofercie dostępne są piece na pellet renomowanych producentów, które zapewnią Ci wygodę użytkowania, wydajne ogrzewanie i bezpieczeństwo. Kotły pelletowe, które Ci oferujemy zostały przez nas wyselekcjonowane spośród wielu producentów i modeli.
Szeroki wybór wariantów mocowych, sposoby podawania paliwa, kształtu i wielkości sprawia, że bez problemu odnajdziesz odpowiedni egzemplarz do swoich potrzeb.
Oferta kotłów na pellet
Chętnie wybieranymi przez naszych klientów produktami są kotły na pellet SAS. Ten ceniony na rynku grzewczym producent od wielu lat udowadnia, że jakość, efektywność i dobra cena mogą iść ze sobą w parze. U nas znajdziesz go w wariantach do zastosowania domowego (moc od 12 kkW) oraz przemysłowego (moc nawet do 300 kW). Możemy polecić także kocioł na pellet Defro, który niezależnie od modelu, pozwoli Ci na dostarczenie odpowiedniej ilości ciepła do instalacji centralnego ogrzewania. Firma Defro od wielu lat jest jednym z najbardziej cenionych producentów urządzeń grzewczych, dlatego w naszym asortymencie możesz znaleźć wiele ich produktów.
Dostępne piece na pellet znajdziesz u nas w odmianach zarówno lewych jak i prawych, wariantach z podajnikiem ślimakowym lub pneumatycznym, a także o szerokim zakresie generowanej mocy. Oferujemy również kotły na pellet z możliwością zasilania dwoma rodzajami paliwa.
Ile kosztuje piec na pellet?
Na wstępie trzeba zaznaczyć, że choć kotły pelletowe nie należą do najtańszych urządzeń grzewczych, to stosunek kosztów eksploatacji względem wydajności jest bardzo korzystny.
Najlepsze kotły na pellet zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych, jak np. piec na pellet Defro 20 kW. W zależności od wyposażenia oraz mocy, ceny te mogą wynosić nawet ok. 100 tys. złotych, w przypadku egzemplarzy o bardzo dużej mocy, jak np. KOCIOŁ ECOPELL 300KW.
Do warunków domowych przeważnie wystarczy piec na pellet 12 kW (ok. 120 m2, przy wysokości pomieszczeń 2,5m i dobrej izolacji termicznej) lub piec na pellet 25 kW (ok. 130 m2, przy wysokości pom. 3 m i bez docieplenia). Oczywiście do każdego przypadku należy podejść indywidualnie i wykonać odpowiednie wyliczenia w oparciu o dokumentację techniczną budynku. Wtedy można precyzyjnie dobrać najlepszy kocioł co na pellet.
Piec na pellet - opinie
Eksploatacja kotłów na pellet jest korzystna z wielu względów. Najważniejszym jest tutaj efektywność cieplna jaką można uzyskać, przy stosunkowo niedużych kosztach, ponieważ pellet jest obecnie jednym z tańszych paliw do kotłów dostępnym na rynku.
Trzeba wziąć pod uwagę również fakt, że kotły na pellet 5 klasy posiadają bardzo niską emisję zanieczyszczeń. Jest to szczególnie odczuwalne w sezonie grzewczym, gdy po posesji nie snują się duszące resztki dymu z komina. Natomiast powstający w procesie spalania popiół, można z powodzeniem wykorzystać jako nawóz do kwiatów i roślin, z czego na pewno ucieszą się zapaleni ogrodnicy.
Pellet nie doprowadza również do korodowania kotła. Dzieje się tak, ponieważ ta forma biomasy jest zupełnie sucha i taka powinna pozostać. Wtedy zachowuje swoje właściwości palne i pozwala osiągnąć zadowalające efekty.
Nasi klienci decydują się na kotły i piece pelletowe, ponieważ cenią sobie dbanie o środowisko, które połączone jest z wygodnym i praktycznie bezobsługowym ogrzewaniem domu, którego koszty są stosunkowo niskie względem innych paliw.