Dodaj produkt do wybranej oferty
Stwórz nową ofertę

Zawory różnicowe

( ilość produktów: 4 )
Widok

Zawór różnicowy grawitacyjny 6/4" FERRO ZR3

Producent: FERRO
Indeks producenta: ZR3
Zawór różnicowy grawitacyjny 6/4" FERRO ZR3- 20%
92,50 zł113,78 złTwój rabat 20%74,00 zł netto91,02 zł brutto
Produkt dostępny17szt.
Wysyłka już w poniedziałek

Zawór róznicowy grawitacyjny 2" FERRO ZR4

Producent: FERRO
Indeks producenta: ZR4
Zawór róznicowy grawitacyjny 2" FERRO ZR4- 20%
104,00 zł127,92 złTwój rabat 20%83,20 zł netto102,34 zł brutto
Produkt dostępny13szt.
Wysyłka już w poniedziałek

Zawór różnicowy grawitacyjny 1" FERRO ZR1

Producent: FERRO
Indeks producenta: ZR1
Zawór różnicowy grawitacyjny 1" FERRO ZR1- 20%
67,00 zł82,41 złTwój rabat 20%53,60 zł netto65,93 zł brutto
Produkt dostępny6szt.
Wysyłka już 01.07

Zawór różnicowy grawitacyjny 5/4" FERRO ZR2

Producent: FERRO
Indeks producenta: ZR2
Zawór różnicowy grawitacyjny 5/4" FERRO ZR2- 20%
72,50 zł89,18 złTwój rabat 20%58,00 zł netto71,34 zł brutto
Produkt dostępny15szt.
Wysyłka już w poniedziałek

Zawory termostatyczne i głowice do grzejników stanowią grupę bardzo ważnych elementów mających znaczący wpływ na pracę całego systemu ogrzewania.

Do czego służy zawór różnicowy?

Zawór różnicowy stosuje się przy kotłach na paliwo stałe, gdzie obieg wody jest wymuszony przez pompę wodną. Głównym zadaniem zaworu różnicowego CO jest niedopuszczenie do przegrzania kotła. Montaż tego urządzenia może być realizowany na dwa sposoby, jednym z nich jest instalacja zaworu różnicowego na powrocie wody grzewczej, a drugim instalacja na zasileniu.

Zawór zwrotny różnicowy stosowany jest w instalacjach, w których zależy nam na przepływie cieczy w jednym kierunku. Jego budowa określa sposób domykania, w którym kulka domyka otwór blokując drogę dla przepływającej wody, stąd inna nazwa: zawór kulowy. Dzięki zaworowi zwrotnemu możliwe jest przełączanie obiegu grawitacyjnego na obieg wymuszony. Zawór może być umieszczony przy tak zwanym bajpasie, na którym znajduje się pompa w pozycji pionowej lub poziomej. Podstawowym elementem zaworu różnicowego jest kulka wykonana z tworzywa, której zadaniem jest uniemożliwienie przepływu wody.

Zawór różnicowy w instalacji CO - zasada działania

W trakcie pracy pompy obiegowej zawór różnicowy w instalacji CO pozostaje zamknięty. Otwiera się dopiero w momencie, gdy zabraknie prądu. Zawór pod ciśnieniem wody umożliwia jej przepływ do dalszej części instalacji pomijając pompę. Takie rozwiązanie umożliwia ciągły przepływ wody, co zapobiega przegrzaniu kotła. Zasada działania zaworu różnicowego opiera się więc głównie na otwieraniu zaworu w momencie awarii czy zagrożenia.

Zawory różnicowe - typy i rodzaje

Zawory różnicowe mogą różnić się wewnętrzną budową, miejscem instalacji oraz wielkością przekroju urządzenia. Tabela rozmiarów zaworów jest dosyć duża, poczynając od zaworu różnicowego ½ cala, przez kolejne wymiary, takie jak 1 cal, 1 i ¾ cala, aż do zaworu różnicowego 2 cale.

Zawór różnicowy grawitacyjny

Zawór grawitacyjny powinien być zainstalowany pomiędzy dwoma zaworami odcinającymi dostęp wody do pompy obiegowej. Zwyczajowo montuje się go na zasilaniu, aczkolwiek montaż zaworu grawitacyjnego na powrocie jest możliwy, gdy pompa obiegowa również znajduje się na powrocie. Jego działanie jest spowodowane wytworzeniem się odpowiedniego poziomu ciśnienia w instalacji. Ciśnienie powoduje otwarcie zaworu grawitacyjnego, przez co woda nie dociera do pompy obiegowej.

W naszej ofercie posiadamy zawór różnicowy grawitacyjny 2” wyposażony w kulę z gumy EPDM od sprawdzonego producenta Ferro. Firma Ferro produkuje również Zawór różnicowy grawitacyjny 1” cieszący się największą popularnością jako ten o najbardziej uniwersalnym rozmiarze. Zarówno zawór różnicowy 1 cal, jak i 2 cale sprawdzą się w instalacjach, gdzie maksymalna chwilowa temperatura pracy wynosi 110 stopni celsjusza, a maksymalne ciśnienie nie przekracza siedmiu barów.

pixel