Dodaj produkt do wybranej oferty
Stwórz nową ofertę

Wycinaki

( ilość produktów: 1 )
Widok

Wycinarka TBS KAN-therm 1950267005

Producent: KAN-therm
Indeks producenta: 1950267005
Wycinarka TBS KAN-therm 1950267005- 15%
634,10 zł779,94 złTwój rabat 15%538,99 zł netto662,96 zł brutto
Produkt dostępny na zamówienie
Produkt na zamówienie

Wycinaki stanowią grupę uniwersalnych i jednocześnie dość specjalistycznych narzędzi wykorzystywanych do wycinania otworów w rozmaitych powierzchniach i mechanizmach. Dają one możliwość sprawnego wykonania dziur o wymaganym kształcie i przekroju. Są to narzędzia wygodne w użyciu, poręczne i funkcjonalne.

Do czego wykorzystuje się wycinaki

Tego typu narzędzia ręczne umożliwiają łatwe przebicie różnych materiałów, np. skóry, płyty TBS lub cienkiego tworzywa sztucznego. Wycinak ma najczęściej zastosowanie techniczne, ponieważ przydaje się podczas prac ślusarskich, np. przy usuwaniu nitów, śrub, kołków bądź zawleczek. Te narzędzia używane są też przez mechaników samochodowych. Korzysta z nich również przemysł tapicerski – pozwalają one usunąć spinki, gwoździe tapicerskie, zawiasy czy klamki z tworzyw sztucznych. Wycinak otworów przydaje się niekiedy do znakowania metalu, zaś przy pracach wykończeniowych i dekoracyjnych wykorzystuje się te akcesoria do wykonywania otworów montażowych i tworzenia patchworków. Wycinak do płyt sprawdza się w przypadku płyt kartonowo-gipsowych.

Wykonanie otworu przy pomocy wycinaka

Posługiwanie się wycinakiem nie jest trudne. By wykonać otwór należy ustawić narzędzie prostopadle do miejsca jego wykonywania, a następnie uderzyć młotkiem w drugi koniec przedmiotu. Siła uderzenia musi zostać dobrana pod kątem rodzaju i grubości materiału. Warto mieć na uwadze także, że podstawa, na której leży materiał, musi być solidna, by zminimalizować ryzyko jej uszkodzenia.

 

pixel