Dodaj produkt do wybranej oferty
Stwórz nową ofertę

Przepustnice wentylacyjne

( ilość produktów: 1 )
Widok

Przepustnica zamykająca ocynkowana ALNOR DAS-160

Producent: ALNOR
Indeks producenta: DAS-160
Przepustnica zamykająca ocynkowana  ALNOR DAS-160- 20%
28,61 zł35,19 złTwój rabat 20%22,89 zł netto28,15 zł brutto
Produkt dostępny13szt.
Wysyłka już dzisiaj!

Działanie instalacji wentylacyjnej oparte jest o prawidłowy przepływ powietrza. W tym celu stosuje się przepustnice powietrza, a by poprawić komfort foniczny - w instalacjach montuje się tłumiki akustyczne do wentylacji, które poprawiają zmniejszają hałas. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór podzespołów do instalacji wentylacyjnych, które zapewnią jej prawidłową pracę.

Tłumiki wentylacyjne - działanie i zastosowanie

W instalacjach zasilanych powietrzem w sposób mechaniczny lub grawitacyjny, urządzenia jak również sam przepływ powietrza może generować hałas. Tłumiki wentylacyjne można z łatwością dostosować do typu przewodów jakie posiadamy, ponieważ występują tłumiki wentylacyjne okrągłe oraz tłumiki wentylacyjne prostokątne.

Popularnym rozwiązaniem jest elastyczny tłumik akustyczny do wentylacji, który montuje się na króćcach rekuperatora. Wykonany z materiałów zachowujących zwiększoną elastyczność, z łatwością daje się dopasować kształtem do miejsca w którym będzie montowany. Dostępne są również modele wykonywane z blachy oraz w formie kolankowej - jednak tutaj możliwości montażu są ograniczone przez konstrukcję tłumika.

Do czego służy przepustnica w wentylacji?

Przepływ powietrza nie zawsze jest prawidłowy, przez co ciśnienie w instalacji może być zbyt wysokie lub niskie. W tym celu stosuje się przepustnice wentylacyjne, które pozwalają regulować regulować napływ lub odpływ powietrza z budynku. Służą także do odcinania przepływu, kiedy dochodzi do zjawiska ciągu wstecznego. Przydaje się to także w okresie zimowym, aby zmniejszyć napływ zimnego powietrza do pomieszczeń. Odpowiednia wentylacja zapewniana jest także poprzez ukierunkowanie przepływu, co sprawia że pełnią funkcję zaworów kierunkowych dla instalacji wentylacyjnej.

Przepustnice powietrza można zastosować w każdej instalacji wentylacyjnej, co czyni to rozwiązanie niezwykle uniwersalnym. Szeroka gama rozmiarów dostępna w naszej hurtowni pozwala na dobranie odpowiedniej, względem wymogów instalacji i jej gabarytów.

Przepustnice wentylacyjne mogą być sterowane w sposób ręczny lub zautomatyzowany. Ten drugi odbywa się przy pomocy silniczków, które zmieniają położenie przepustnicy, na podstawie odczytów z czujników. Sterowanie odbywa się za pomocą kontrolera, który automatycznie dostosuje jej odpowiednie ustawienie, tak by zachować odpowiedni przepływ i ciśnienie w instalacji.

Gdzie zamontować przepustnicę powietrza?

Przepustnicę montuje się najczęściej na rozgałęzieniach w instalacjach wentylacyjnych. Z racji kierunkowego działania, ustawia się ją odpowiednio do kierunku przepływu. Ważne jest, by zadbać o odpowiednią odległość od przeszkód, które mogą występować na drodze powietrza w instalacji. Na miejsce jej montażu wpływają liczne kanały wentylacyjne, a także jak duża powierzchnia budynku musi być zasilona w stały przepływ powietrza i jego odprowadzenie.

Tłumiki i przepustnice wentylacyjne w hurtowni HAP

W naszej ofercie posiadamy przepustnice i tłumiki wentylacyjne, które nie tylko pozytywnie wpłyną na działanie instalacji, ale również poprawią komfort foniczny. Naszym Klientom oferujemy produkty m.in. Alnor oraz Heatpex.

Popularnym wyborem jest przepustnica powietrza Alnor DAS-125 wykonana z blachy ocynkowanej, przez co jej odporność na wilgotne powietrze umożliwia montaż jej w instalacjach wyprowadzających powietrze z pomieszczeń takich jak łazienka, WC czy kuchnia, ale także obiektów.

W naszej ofercie dostępne są wysokiej jakości tłumiki i przepustnice, a także pozostałe elementy potrzebne do stworzenia instalacji, która zapewni właściwy obieg powietrza w budynku.

pixel