Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

TOP 4 powietrzne pompy ciepła w hurtowni HAP Armatura

2022-06-20
TOP 4 powietrzne pompy ciepła w hurtowni HAP Armatura

Pompy ciepła to nowoczesne rozwiązanie grzewcze i chłodnicze. Duża ilość dostępnych na rynku urządzeń sprawia, że momentami wybór może być naprawdę utrudniony. Dlatego przedstawiamy TOP 5 pomp ciepła, które dostępne są w naszej hurtowni HAP Armatura.

Pompy ciepła - ekologiczne i nowoczesne rozwiązanie

W przypadku domów pasywnych i dobrze wyizolowanych termicznie, dobrą metodą na dodatkowe źródło ciepła, są pompy ciepła powietrzne, gruntowe oraz głębinowe. W celu zmniejszenia nakładów inwestycyjnych, mogą zostać wykorzystane programy, które umożliwiają częściowe sfinansowanie inwestycji.

Pompy ciepła i rekuperacja zapewniają optymalne warunki wykorzystania i rozprowadzenia ciepła po budynku, co w połączeniu z ich ekologiczną formą działania sprawia, że budynek staje się bardziej ekologiczny, a także generuje niższe koszty związane głównie z jego ogrzewaniem.

Jeśli jednak nie wiemy, jakie pompy ciepła będą optymalnym wyborem - to już śpieszymy z pomocą. Oto nasz ranking pomp ciepła, na które warto zwrócić uwagę, gdy inwestor jeszcze nie zdecydował się na konkretne rozwiązanie i prosi nas o poradę.

Kolejność pomp ciepła jest zupełnie przypadkowa i nie stanowi żadnej filtracji produktów zaprezentowanych poniżej.

Pompa ciepła PRIMA 8GT

Firma Galmet to ceniony i znany producent urządzeń grzewczych.  Jego innowacyjne podejście do pomp ciepła, zaowocowało stworzeniem serii PRIMA 8 GT, która łączy w sobie aż 4 funkcje: pompa ciepła + wymiennik c.w.u. + bufor c.o. + zawór trójdrogowy.

Z racji, że jest to powietrzna pompa ciepła, należy wspomnieć że zachowuje ona swoje właściwości wydajnościowe nawet przy temperaturze do -25oC, co jest świetnym wynikiem na tle innych powietrznych modeli. Dodatkowo posiada ona 2 tryby pracy cichej, co sprawia że nawet zlokalizowana w niedalekiej odległości od okien, nie będzie generować znacznego, nieprzyjemnego hałasu.

Jeśli inwestorowi zależy na ekologicznym rozwiązaniu do jego budynku, to dużym atutem pomp ciepła Galmet PRIMA 8GT jest fakt, że wykorzystuje ona ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Dodatkowo umożliwia on efektywniejsze uzyskiwania ciepła na wyjściu z pompy ciepła do 65oC.Warto zaznaczyć, że w przypadku podgrzewania wody użytkowej pompa PRIMA 8GT posiada tryb TURBO, który znacząco skraca czas, jaki potrzebuje do osiągnięcia optimum temperaturowego.

W HAP Armatura model ten dostępny jest w kilku wariantach, dotyczących pojemności wymiennika c.w.u. oraz buforu.

Pompa ciepła MAGIS PRO 4 V2

Kolejnym modelem jest pompa ciepła Immergas, a dokładniej model MAGIS PRO 4 V2. Jest to pompa typu split, co ułatwia jej umiejscowienie na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. W połączeniu z niewielką emisją hałasu 44/46 dB (jednostka zewnętrzna), jest rozwiązaniem idealnym dla budynków o niedużych przestrzeniach między oknami lub drzwiami.

W dobie rosnących cen energii warto zwrócić uwagę również na klasę energetyczną tej pompy ciepła. Dla temperatury zasilania 35oC, jest to klasa energetyczna A+++, zaś dla temperatury 55oC - A++. W połączeniu z ekologicznym czynnikiem R32, pompa ciepła Immergas MAGIS PRO 4 V2 jest nie tylko przyjazna dla portfela użytkownika, ale także dla jego najbliższego środowiska naturalnego.

Dla zwiększenia efektywności działania, jak również ograniczenia kosztów eksploatacyjnych, pompy ciepła MAGIS PRO 4 V2 posiadają możliwość modulacji mocy w zakresie od 30 do 100%. W ten sposób możliwe jest ustawienie odpowiedniej mocy pomp względem zapotrzebowania cieplnego lub chłodniczego.

Dużym atutem tej powietrznej pompy ciepła jest jej efektywność pracy przy temperaturach poniżej 0 stopni celsjusza. Model ten może pozyskiwać ciepło z powietrza do -25oC, co sprawia że w polskich warunkach można ją wykorzystywać niemal przez cały rok.

Pompa ciepła HPSW-2/250

Następną pompą ciepła jest model HPSW-2 od firmy Kospel, która znana jest ze swoich urządzeń grzewczych. Pompa ciepła Kospel HPSW-2/250 to idealne rozwiązanie dla inwestorów, nie posiadających zbyt dużej ilości miejsca na takie urządzenie. Dodatkowo posiada ona wbudowany zasobnik c.w.u (w tym przypadku 250 litrowy), co znacząco ułatwia montaż i brak konieczności zagospodarowywania dodatkowej przestrzeni.

Mikrokanałowy skraplacz zapewnia dużą powierzchnię wymiany ciepła, co pozytywnie wpływa na efektywność tego urządzenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku powietrznych pomp ciepła, by jak najbardziej zminimalizować straty ciepła.

Dla inwestorów ceniących sobie cichą pracę pomp ciepła, dobrą wiadomością będzie fakt, że generowany przez model HPSW-2 hałas oscyluje w granicach 44 dB. Dołączając do tego łatwy montaż, ze względu na dużą ilość króćców, a także jej nie duże rozmiary (1700 cm wysokości), sprawia że idealnie wkomponuje się ona do np. domowej kotłowni.

Na duży plus zasługuje tutaj rozbudowany system zarządzania pracą pompy ciepła. Dzięki programowi ekonomicznemu można dostosować pracę pompy tak, by zminimalizować ona zużycie energii, natomiast w trybie turbo - pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału i natychmiastowe dostarczenie odpowiednio ogrzanej wody do punktu odbioru wody.

Pompa ciepła NIMBUS FLEX 110 ST

Ciekawą propozycję ma dla nas również firma Ariston. Model NIMBUS FLEX 110 ST to kolejna powietrzna pompa ciepła, która posiada bardzo dobre parametry pracy. Dodatkowo posiada wbudowany zasobnik c.w.u., który w połączeniu z pompą, tworzą jedną całość.

Ariston NIMBUS FLEX 110 ST posiada najwyższą klasę energetyczną A+++ (35oC), co przekłada się bezpośrednio na jej zużycie roczne energii elektrycznej. W tym przypadku według producenta jest to 6891 kWh/rok. Warto zaznaczyć, że urządzenie spełnia funkcję zarówno grzewczą, jak i chłodzącą.

W tej pompie ciepła został zastosowany nieco inny czynnik chłodzący (względem poprzedników), a dokładniej R-410A, który zapewnia efektywne przenoszenie ciepła.

NIMBUS FLEX możemy zaliczyć do grupy cichszych pomp, gdyż jednostka wewnętrzna generuje hałas na poziomie zaledwie 48 dB, co po umieszczeniu w kotłowni urządzenia sprawia, że jest ono niemal niesłyszalne. Zewnętrzna jednostka generuje już hałas na poziomie 62 Db, dlatego rekomendujemy, by znajdowała się w nieco większej odległości od okien czy drzwi tarasowych.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel