Dodaj produkt do wybranej oferty
Stwórz nową ofertę

Panele fotowoltaiczne

( ilość produktów: 1 )
Widok

Panel fotowoltaiczny Poly 270 Wp WILO 6083070

Producent: WILO
Indeks producenta: 6083070
Panel fotowoltaiczny Poly 270 Wp WILO 6083070- 14%
2 900,00 zł3 567,00 złTwój rabat 14%2 494,00 zł netto3 067,62 zł brutto
Produkt dostępny na zamówienie
Produkt na zamówienie

Fotowoltaika obecnie stanowi jeden z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Panele fotowoltaiczne to podstawowe elementy instalacji fotowoltaicznej. Konkretnie są to ogniwa fotowoltaiczne, które dzięki zjawisku fotoelektrycznemu przetwarzają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Produkują one prąd stały, który nie może być użytkowany w tradycyjnych instalacjach elektrycznych, dlatego też razem z panelami stosuje się również inne ważne elementy w instalacji fotowoltaicznej.

Panele fotowoltaiczne w hurtowni Hap

Nasz sklep internetowy z panelami fotowoltaicznymi oferuje sprawdzony i wydajny sprzęt. Dysponujemy urządzeniami od najlepszych producentów cenionych na całym świecie. Znajdziesz u nas zarówno panele monokrystaliczne jak i polikrystaliczne o różnych parametrach pracy. Ponadto oferujemy akcesoria i inwertery fotowoltaiczne umożliwiające skonstruowanie pełnej instalacji fotowoltaicznej.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje paneli fotowoltaicznych w zależności od rodzaju zastosowanego pierwiastka i konstrukcji urządzenia. Panele fotowoltaiczne polikrystaliczne łączą wiele kryształów krzemu, zaś za najbardziej charakterystyczną cechę uważa się błękitny kolor paneli. Posiadają mniejszą wydajność niż panele monokrystaliczne, ale doskonale sprawdzają się w warunkach niskiego poziomu nasłonecznienia. Sprawdzają się szczególnie w zmiennym klimacie, w którym ciężko o równomierną ilość słońca. Dodatkowo ich cena jest naprawdę korzystna, a mogą posłużyć nawet do 25 lat.

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne cechują się zdecydowanie największą wydajnością spośród wszystkich możliwych rodzajów. Produkowane są z pojedynczych kryształów krzemu i charakteryzuje ich czarny kolor. Panel tworzą wielokątne, cienkie płyteczki. Panele monokrystaliczne idealnie sprawdzą się w sytuacji, gdy mamy małą powierzchnię do montażu i silne nasłonecznienie, ponieważ bardzo skutecznie pobierają energię słoneczną. Ich dodatkowe zalety to trwałość oraz wysoka odporność na warunki atmosferyczne.

Ostatni rodzaj to panele z krzemu amorficznego, które są najrzadziej spotykane. Ich największą zaletą jest cena, ale sprawność obniża się z biegiem czasu. Są lekkie, elastyczne oraz charakteryzują się niskim stopniem wrażliwości na wysokie temperatury. Mogą być stosowane na elewacji budynków, ze względu na niewielką wagę i nieskomplikowany montaż.

Moc paneli fotowoltaicznych

Jednym z czynników decydujących o wyborze konkretnego modelu urządzenia jest moc paneli fotowoltaicznych. Moc podawana przez producentów to moc osiągana w maksymalnym punkcie, jaką uzyskuje urządzenie w optymalnych warunkach nasłonecznienia. Oczywiście im wyższa moc urządzenia tym lepsze parametry pracy, większa ilość produkowanej energii oraz coraz bardziej rosnące oszczędności.

Wśród najpopularniejszych modeli tego typu urządzeń znalazły się panele fotowoltaiczne 330w. Duża popularnością cieszy się również panel fotowoltaiczny 380w o odrobinie większej mocy. Trzecim polecanym modelem na rynku jest panel fotowoltaiczny 270w. W naszej ofercie posiadamy Panel fotowoltaiczny Poly 270 Wp o takich parametrach.

Panele fotowoltaiczne - budowa 

Ogniwa fotowoltaiczne montuje się za pomocą mocowań umieszczonych na dachu budynku lub konstrukcji znajdującej się na gruncie. Najbardziej popularne panele fotowoltaiczne są produkowane z krzemu, germanu i selenu, ponieważ te pierwiastki najlepiej pełnią rolę półprzewodników.

Zasadniczo panel fotowoltaiczny zbudowany jest z dwóch warstw półprzewodnika. Górna warstwa typu n jest cienka i przezroczysta, a nad nią umieszczona jest powłoka antyrefleksyjna oraz elektroda ujemna. Zaś dolna warstwa typu p jest zdecydowanie grubsza. Obie warstwy oddzielone są tak zwaną barierą potencjałów, które tworzone są przez złącza p-n.

Co zatem dzieje się w środku ogniwa fotowoltaicznego? Otóż na początek fotony typu p zderzają się z elektronami przekazując im swoją energię. Następnie dochodzi do zjawiska fotoemisji, które polega na wybiciu elektronów z orbit atomowych. Orbity uzyskują ładunek z elektronami, a miejsce po wybitych elektronach stanowi przestrzeń typu n. Przemieszczenie ładunków elektrycznych powoduje różnicę potencjałów, czyli napięcia elektrycznego. Tak właśnie pozyskiwany jest prąd stały.

Co jeszcze potrzebujesz do zestawu instalacji fotowoltaicznej?

Większość sklepów z panelami fotowoltaicznymi oprócz samych paneli oferuje również inne elementy konieczne, aby instalacja fotowoltaiczna mogła zostać podłączona. Są to na przykład inwertery, bez których niemożliwa byłaby przemiana prądu produkowanego przez panele w prąd przemienny, którego potrzebujemy, aby móc korzystać z urządzeń elektrycznych w budynku. W hurtowni Hap znajdziesz również akcesoria fotowoltaiczne, takie jak rozdzielnice oraz uchwyty służące do montażu paneli na dachu.

Ceny paneli fotowoltaicznych w naszym sklepie

Ceny paneli fotowoltaicznych są zależne od ich rozmiarów, rodzaju urządzeń oraz jakości komponentów. Nasza hurtownia paneli fotowoltaicznych oferuje najlepsze na rynku produkty od producentów typu Hewalex, Risen oraz Wilo. Podstawowy Panel fotowoltaiczny MONO 380 W od Risen kosztuje około 580 złotych. Jeden z droższych modeli jakie posiadamy to Hewalex PANEL JA SOLAR JAM60S20-380/MR-BF, którego koszt wynosi około 26 000 złotych.

 

 

 

pixel