Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Porady

Montaż pompy ciepła w starym budynku – na co należy uważać?
Twój klient postanowił zainwestować w nowoczesną technologię grzewczą. Rozważa montaż pompy ciepła, która nie tylko obniży koszty eksploatacji domu, ale również wpisze się w ekologiczne standardy i trendy obecne na rynku. Zachęcający jest dla niego też fakt, że będzie mógł skorzystać ze wsparcia w ramach dofinansowania Czyste Powietrze. Jako Instalator, widzisz potencjał tego projektu, ale jednocześnie masz świadomość wyzwań, jakie niesie za sobą inwestycja w pompę ciepła dla starszego budynku. Słaba izolacja, istniejące instalacje, które są wątpliwej jakości, dość wysokie zapotrzebowanie na ciepło – to tylko niektóre z problemów, które mogą wpłynąć na efektywność nowego systemu. Sprawdź, jakie modernizacje należy wykonać, by zapewnić optymalną pracę pompy ciepła i co należy wziąć pod uwagę przy takiej instalacji w starym domu.
 
Czytaj więcej
5 skutecznych metod na redukcję strat ciepła w systemach grzewczych
Aby system grzewczy był maksymalnie wydajny i sprawny, należy zadbać o to, by zminimalizować wpływ tzw. mostów termicznych, które występują w domu. Poznaj 5 skutecznych metod na redukcję strat ciepła w systemach grzewczych. Dzięki nim, z łatwością zoptymalizujesz pracę instalacji, zwiększysz komfort cieplny domowników i sprawisz, że ogrzewanie będzie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. 
Czytaj więcej
Jakie rodzaje ogrzewania polecane są do współpracy z pompą ciepła?
Pompy ciepła to obecnie jedno z najnowocześniejszych i najefektywniejszych rozwiązań grzewczych, które zyskuje na popularności zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych. Dzięki wysokiej efektywności energetycznej i współpracy z odnawialnymi źródłami energii, pompy ciepła są wybierane coraz częściej przez inwestorów, którym zależy na redukcji kosztów ogrzewania oraz obniżenia emisji CO2. Aby w pełni wykorzystać potencjał tego systemu, konieczne jest jednak dobranie odpowiednich odbiorników ciepła, które będą efektywnie działać nawet przy niższych temperaturach zasilania, którymi charakteryzują się pompy ciepła.
Czytaj więcej
Ogrzewanie podłogowe: 5 błędów, których należy unikać przy instalacji
Ogrzewanie podłogowe to nowoczesny system grzewczy, który cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. Jego niewątpliwe zalety, którymi wyróżnia się to rozwiązanie, tj. równomierne rozprowadzenie ciepła, komfort użytkowania i estetyka, sprawiają, że staje się on standardem w nowoczesnym budownictwie. Aby wykorzystać pełny potencjał tego systemu, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach podczas jego instalacji. Poznaj 5 najczęstszych błędów, których należy unikać podczas montażu podłogówki. Odkryj też praktyczne wskazówki instalacyjne dotyczące parametrów, które warto uwzględnić na każdym etapie prac instalacyjnych.
Czytaj więcej
Remont łazienki: Kluczowe zasady przy montażu odpływów łazienkowych
Remont łazienki to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w każdym domu czy mieszkaniu. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na nowoczesne rozwiązania w zakresie odpływów łazienkowych, które nie tylko poprawiają estetykę, ale także funkcjonalność pomieszczenia. Aby jednak cieszyć się idealnie działającą łazienką przez wiele lat, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów związanych z montażem odpływów.
Czytaj więcej
Pompy ciepła gruntowe vs. pompy typu monoblock - które są lepsze?
Odpowiednio dopasowany system grzewczy o wysokiej efektywności energetycznej zapewnia nie tylko komfort użytkownikom, ale także optymalizuje koszty eksploatacji domu oraz zmniejsza rachunki za ogrzewanie. Jednymi z najbardziej efektywnych i ekologicznych urządzeń grzewczych na rynku są pompy ciepła. Inwestorzy mogą postawić zarówno na gruntową pompę ciepła, jak i powietrzną pompę ciepła, np. typu monoblock. Sprawdź, która z nich jest lepsza dla konkretnych rodzajów domów, jakie są między nimi różnice i odkryj cenne wskazówki dotyczące ich montażu. 
Czytaj więcej
pixel