Niezawodny i wydajny wymiennik ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) to niezbędny element nowoczesnego systemu grzewczego. Poznaj 3 polecane modele wymienników, które świetnie współpracują z pompami ciepła i dowiedz się, jak stworzyć z nimi przyjazną dla środowiska, efektywną i oszczędną instalację.
Anoda to niezbędny element zasobników ciepłej wody, który ma za zadanie chronić go przed rdzą oraz zapobiegać pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu podgrzewanej wody. Na rynku jest dostępna w dwóch rodzajach - anoda magnezowa i anoda tytanowa. Jakie mają cechy i która z nich jest bardziej trwała? Sprawdź!
Nowe rozporządzenia Unii Europejskiej zakładają, że już od 2030 roku w nowych budynkach i po termomodernizacji, kotły gazowe będą mogły być instalowane tylko w systemie hybrydowym, w kombinacji z technologiami OZE. Sprawdź, jak przeprowadzić instalację kotła gazowego, by w najbliższym czasie system mógł być uzupełniony o pompę ciepła.
Kotły kondensacyjne to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które oferuje znaczne oszczędności energii oraz większą efektywność całej instalacji. Zrozumienie procesu kondensacji oraz właściwa instalacja i konserwacja kotłów gazowych kondensacyjnych są kluczowe dla osiągnięcia najlepszych rezultatów w pracy z tymi urządzeniami.
Od 14 czerwca 2024 roku na Liście ZUM (Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów) znajdują się tylko te pompy ciepła, które spełniły nowe wymagania i pozytywnie przeszły badania jakości. To kluczowa informacja dla beneficjentów programu "Czyste Powietrze", ponieważ od teraz dofinansowanie będzie można uzyskać wyłącznie na zakup urządzenia wpisanego na Listę ZUM. Sprawdź, jakie kryteria były brane pod uwagę i jakie pompy ciepła znalazły się w zaktualizowanym wykazie ekologicznych urządzeń grzewczych.