Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Power Max - kotły kondensacyjne Beretta- innowacyjne rozwiązanie dla zastosowań komercyjnych.

2021-12-15
Power Max - kotły kondensacyjne Beretta- innowacyjne rozwiązanie dla zastosowań komercyjnych.

Power MAX to seria kondensacyjnych kotłów marki Beretta charakteryzujących się nowoczesną technologią. Cały proces powstania kotłów, od projektowania, poprzez opracowanie do wyprodukowania w pełni dokonuje się przez markę Beretta. Kotły Power Max dostępne są z licznymi akcesoriami bezpieczeństwa i hydraulicznymi, a także kompletnym systemem spalinowym. Z punktu systemów centralnego ogrzewania Power Max to idealne rozwiązanie dla większych pomieszczeń mieszkalnych, a także kompleksowych budynków użyteczności publicznej takich jak szkoły, biurowce, hale sportowe czy hotele. Kotły Power Max mają możliwość niezliczonych konfiguracji, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w przypadku nowych jak i modernizowanych kotłowni. Urządzenia te można konfigurować z pojedynczym kotłem jak również w kaskadach do mocy 1120 kW. Maksymalna elastyczność i łatwy montaż w parze z niską emisją i wydajnością na wysokim poziomie to cechy, dzięki którym Power MAX należy do  szczególnie korzystnych rozwiązań w zastosowaniach komercyjnych.

Do serii kotłów Power Max zaliczyć możemy, aż 8 modeli (od 34,9 kW do 131 kW), które zdolne są zarówno do samodzielnej pracy jak i pracy zespołowej do łącznej mocy 1,12 MW. Każdy z modeli zainstalowany może być w kaskadzie do 10 modułów. Wyjątkiem jest Power MAX 150, który instalować można tylko do 8 modeli.  Kotły Power Max montować można “w linii” a także “ plecami do siebie” co daje możliwość instalacji kotłów w jednej spośród 140 konfiguracji kaskadowych. A dzięki możliwości zastosowania sprzęgła hydraulicznego i wymiennika ciepła oraz dostępnych akcesoriów, liczba zastosowań dodatkowo wzrasta. Cechy te sprawiają, że w porównaniu do dostępnych na rynku kotłów dużej mocy, kocioł POWER MAX mocno się wyróżnia.

Wymiennik ciepła 

Do jednej z najważniejszych cech technologicznych systemu zaliczyć możemy wymiennik ciepła, który zaprojektowany został do współpracy z palnikiem premix. To dzięki efektywnemu współdziałaniu między spalaniem, a wymianą ciepła możliwe jest najlepsze przetworzenie energii gazu w użyteczną energię cieplną dostarczaną do wody. Niezawodność działania i długa żywotność wymiennika wynika z materiału wykonania jakim jest wysokiej jakości stal nierdzewna. A zoptymalizowanie konstrukcji, sekcji przepływu i linii wodnej przyczyniło się do ograniczenia spadków ciśnienia i zapewnienia wymiany cieplnej na najwyższym poziomie powodując równomierny rozkład temperatur na wymienniku. 

W zależności od modelu w kotłach POWER MAX wyróżnić możemy dwa różne typy wymienników. W kotłach o mocy do 45 kW zastosowane zostały wymienniki o kompaktowej konstrukcji, składające się z jednej wężownicy charakteryzującej się gładką powierzchnią. Mocną stroną omawianego wymiennika jest brak bezpośredniego oddziaływania płomienia na poszycie, dzięki czemu temperatura powierzchni się zmniejsza, a co za tym idzie obniżają się straty ciepła.

Z kolei w kotłach o wyższej mocy (65P-150) zastosowane zostały wymienniki składające się dwóch koncentrycznych gładkich rur ze stali nierdzewnej. Wewnętrznej, która charakteryzuje się pentagonalnym przekrojem i zewnętrznej o przekroju okrągłym. Tego rodzaju przekroje maksymalizują powierzchnię wymiany ciepła, zapewniają maksymalną odporność na korozję a także umożliwiają pracę z wysoką Δt (do 40°C), a to przyczynia się do krótszego czasu uruchomienia urządzenia.

Budowa i technologia

W pompę obiegową wyposażone są modele POWER MAX 50PD EP, 50P, 65P,80P. Pozostałe modele posiadają dedykowane zestawy pomp, które zainstalowane mogą być na zewnątrz jak i wewnątrz urządzenia. Aby na rurze zasilającej kontrolować minimalne natężenie przepływu, każdy model wyposażony został w przepływomierz, a także w przełącznik minimalnego ciśnienia na rurze powrotnej, dzięki któremu kontrolować można minimalne ciśnienie jak również temperaturę powrotu. Poprawność pracy pompy sprawdzana jest przez sondę temperatury pracy, która sprawdza również ewentualną konieczność czyszczenia wymiennika ciepła. Dzięki możliwości montażu 3-drogowego zaworu wewnątrz kotła, modele 50P DEP i 50P można wykorzystywać również do produkcji ciepłej wody użytkowej.

Panel Sterowania 

Kotły POWER MAX posiadają nowoczesny i przyjazny w obsłudze panel sterowania. Użytkownik może obsługiwać kocioł za pomocą wyświetlanych na panelu ikon. 

Dlaczego warto wybrać systemy kaskadowe Power MAX?

  1. Znacznie szerszy zakres modulacji niż w przypadku pojedynczego kotła.
  2. O wiele bardziej niezawodne niż kotły monoblokowe. W momencie awarii jednego urządzenia, pozostałe realizują żądanie grzania pracując nadal.
  3. Idealne rozwiązanie do instalacji modernizowanych, dzięki optymalizacji kosztów wynikających z połączenia wysokiej wydajności i technologii kondensacji.
  4. Niskie koszty eksploatacji przyczyniają się do szybkiego zwrotu kosztów wymiany urządzenia. Szybki i sprawny dostęp do wewnętrznych elementów kotła, dzięki bezpośredniemu dostępowi od przodu. 
  5. Sprawdzi się zarówno dla lokali mieszkalnych jak i budynków komercyjnych, dzięki temu, że został zaprojektowany w taki sposób, aby zajmował jak najmniej miejsca.

O Grupie Riello

Beretta jest częścią Grupy Riello, która została założona w 1922 r., lidera w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania i klimatyzacji. Z siedzibą w Legnago (Werona), Włochy, Riello działa w ponad 120 krajach. Riello jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.riello.com.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel