Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zasobniki ciepłej wody użytkowej - TOP 5 w HAP Armatura

2022-07-15
Zasobniki ciepłej wody użytkowej - TOP 5 w HAP Armatura

Zasobnik CWU umożliwia gromadzenie ciepłej wody poprzez jej ogrzewanie przy pomocy wężownicy lub grzałki, a następnie zmagazynowanie do momentu wykorzystania. Odpowiednio dobrany zasobnik do ciepłej wody użytkowej ma kluczowe znaczenie w zapewnieniu odpowiedniej jej ilości, zwłaszcza w momencie zwiększonego zapotrzebowania. W naszej ofercie posiadamy duży wybór zasobników CWU, dlatego zaprezentujemy ciekawe

Kiedy przydaje się zasobnik CWU?

Zasobniki ciepłej wody użytkowej znajdują zastosowanie głównie w domach. Wiąże się to niejednokrotnie z cyklem dobowego zużycia wody, gdzie w domach największe notuje się w godzinach porannych oraz wieczornych.

Pamiętając, że zasobnik CWU nie jest samodzielnym źródłem ciepła, należy zadbać o jego odpowiednie zasilenie, do którego najlepiej nadają się kotły gazowe oraz kotły elektryczne. Wynika to z faktu, że są one najstabilniejsze w momencie pracy oraz początkowego podgrzewania wody, co jest dodatkowym zabezpieczeniem dla zasobnika.

Warto zwrócić uwagę również na fakt, że zasobnik CWU pozwala generować oszczędności. Sam zbiornik posiada izolację, która chroni przed nadmierną emisją ciepła do otoczenia, co ułatwia utrzymanie optymalnej temperatury. Pomocna w takim przypadku jest także grzałka, która uruchamiana jest gdy temperatura spadnie poniżej zadanej wartości. Oznacza to, że np. zasobnik CWU 300L nie musi być każdorazowo nagrzewany, a jedynie w momencie gdy temp. wody będzie zbyt niska, względem wartości oczekiwanej.

Jaki zasobnik CWU będzie najlepszy?

Dobór odpowiedniego modelu nie należy do najprostszych. Trzeba wziąć pod uwagę takie parametry jak:

  • pojemność zasobnika CWU - ta uzależniona jest od dobowego zużycia wody na osobę. Średnio przyjmuje się, że jest to 80 L/dobę. W takim przypadku ogrzewanie wody musi odpowiadać na realne zapotrzebowanie na CWU, dlatego szacunkowa wartość może pomóc mniej więcej określić faktyczne zużycie, jednak w celu optymalizacji kosztów użytkowania - najlepiej jest skonsultować je z inwestorem, aby dobrać jak najlepsze rozwiązanie;
  • izolacja zasobnika CWU - od niej w dużej zależy, jak skutecznie akumulowane będzie ciepło. Materiałów izolacyjnych na rynku jest bardzo dużo, dlatego przed wyborem konkretnego modelu, warto sprawdzić, który rodzaj izolacji będzie najbardziej efektywny, względem warunków otoczenia zasobnika;
  • kształt zasobnika CWU - choć przeważnie dostępne są wersje w kształcie walca, to można spotkać się także z wariantami sześciennymi, które pozwolą efektywniej wykorzystać przestrzeń - zwłaszcza w niedużych pomieszczeniach;
  • sposób montażu zasobnika CWU - tutaj możliwe są dwa sposoby, czyli podwieszenie zasobnika lub ustawienie go na podłodze. Drugie rozwiązanie jest najczęściej stosowanym, z racji pojemności - a tym samym masy całkowitej zbiornika.

Wiedząc jak dobrać odpowiedni zasobnik CWU do aktualnego bądź przyszłego zapotrzebowania użytkowników oraz warunków w jakich będzie znajdował się zbiornik, o wiele łatwiej jest zawęzić poszukiwania do konkretnych modeli.

Przy wyborze dobrze jest zwrócić uwagę także na markę zasobnika. Jeśli użytkownikowi zależy na trwałym i bezproblemowym zbiorniku - zdecydowanie powinien zwrócić uwagę na markowe zasobniki CWU, takich marek jak np.: Kospel, Galmet, czy Wimest.

Zasobnik CWU - 5 propozycji z naszej hurtowni

Skoro mówimy już o markowych zasobnikach CWU, pozwolimy sobie zwrócić uwagę na ciekawe propozycje znajdujące się w naszej ofercie. Z racji szerokiej gamy produktowej, pozwoliliśmy sobie wybrać egzemplarze, które będą odpowiednimi propozycjami dla zróżnicowanych grup docelowych. Kolejność jest zupełnie przypadkowa.

Zasobnik CWU Keller KEL 120

Ten zasobnik idealnie sprawdzi się w przypadku dwuosobowej rodziny o umiarkowanym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową. Dzięki dużej powierzchni grzejnej (0,9 m2), woda osiąga optymalna temperaturę w niedługim czasie.

Warto zwrócić uwagę, że zbiornik ma kształt sześcianu, co ułatwia jego umiejscowienie w pomieszczeniu. Producent przemyślał także rozmieszczenie króćców w jednej lini, co znacząco poprawia estetykę połączeń między kotłem, zasobnikiem, a dalszą częścią instalacji.

Co istotne - zasobnik CWU Keller KEL 120 przeznaczony jest do współpracy z kotłami jednofunkcyjnymi, zasilanymi paliwem gazowym lub olejowym.

Zasobnik CWU Atlantic Conforto 300 L

Model Conforto o pojemności 300 litrów to idealne rozwiązanie do budynków zamieszkiwanych przez rodziny 2+2. Stosunkowo duża pojemność pozwala na zmagazynowanie większej ilości wody, która w warunkach wzmożonego zużycia ciepłej wody użytkowej, powinna w zupełności wystarczyć.

Model Atlantic Conforto 300 L wyposażony  jest w zoptymalizowaną wężownicę i unikalną technologię Steatite, która potrafi chronić element grzejny nawet przed agresywnymi rodzajami wody.

Dużym atutem tego modelu jest jego kompatybilność z systemami solarnymi i kotłami, co sprawia że idealnie sprawdzi się w budynkach, które wykorzystują dwie metody pozyskiwania ciepła.

Niewątpliwą zaletą jest także jakość wykonania. Dodatkowo zasobnik CWU zabezpieczony jest uszczelką wargową, która pozwala uniknąć korozji wokół kołnierza, a także posiada fabryczną anodę magnezową, która skutecznie pomaga w ochronie zbiornika.

Zasobnik CWU Galmet Tower Acu 2000 L

Jest to niewątpliwe jeden z największych w naszej ofercie zasobników CWU. Jego ogromna pojemność pozwala na wykorzystanie go zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych, czy budynkach użyteczności publicznej.

W celu zapewnienia jak najlepszego nagrzewania wody, jak również utrzymania jej temperatury, możliwe jest podłączenie grzałek, które będą stanowić wsparcie lub całkowicie przejmą rolę źródła ciepła. By ograniczyć koszty ogrzewania wody w tak dużym zbiorniku, zastosowana została gruba warstwa izolacji, z rozbieralnej izolacji Neodul. 

Dla zabezpieczenia wnętrza zbiornika, została zastosowana anoda magnezowa, a w połączeniu z najwyższej jakości emalią ceramiczną EXTRA GLASS®, zasobnik CWU Galmet Tower Acu 2000 L przez długi czas nie będzie narażony na występowanie korozji. W ofercie posiadamy także modele o pojemności 1500 i 1000 litrów.

Zasobnik CWU Nibe VPBS S300 E

Podwójna wężownica występująca w tym modelu pozwala na efektywne ogrzewanie wody, dzięki wykorzystaniu źródła ciepła w postaci pompy ciepła, lub kotła gazowego, bądź elektrycznego, a także instalacji solarnej.

Emaliowany zasobnik zabezpieczony jest przed pojawieniem się korozji. Tym samym jest on idealnym wyborem do długotrwałej eksploatacji, bez obaw o zanieczyszczenie wody lub pojawienie się wycieków.

Dzięki swojemu kształtowi Nibe VPBS S300 E jest ustawnym zasobnikiem, co znacząco ułatwia wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jego nowoczesny design sprawia, że umieszczony w łazience nie będzie jej szpecił, a bez problemu może zostać wkomponowany w jej wyposażenie.

Zasobnik CWU Biawar Mega 500 L

Ten model zasobnika CWU będzie idealnym rozwiązaniem do domów i budynków wykorzystujących pompy ciepła. Potrafi on wykorzystać możliwości płynące z niskotemperaturowego ogrzewania oscylującego w granicach 55-60 stopni Celsjusza. Jego wszechstronne zastosowanie pozwala także na wykorzystanie go w połączeniu z kotłami, ale również instalacjami solarnymi.

Nowoczesny zasobnik CWU Biawar Mega 500 L zabezpieczony jest przed korozją emalią ceramiczną oraz ochronną anodą magnezową. Zapewnia to długotrwałą eksploatację urządzenia, bez ryzyka powstania zanieczyszczenia wody lub występowania rozszczelnień.

Duża pojemność zasobnika pozwala na zgromadzenie znacznej ilości wody, która w zupełności wystarczy do zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową większej rodziny lub średniej wielkości budynku użyteczności publicznej.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixel