Dodaj produkt do wybranej oferty
Stwórz nową ofertę

Separatory powietrza i zanieczyszczeń

( ilość produktów: 1 )
Widok

Separator powietrza i zanieczyszczeń FAR 322, z odpowietrznikiem automatycznym, ruchome przyłącza Rp1'' AFRISO 7773220

Producent: AFRISO
Indeks producenta: 7773220
Separator powietrza i zanieczyszczeń FAR 322, z odpowietrznikiem automatycznym, ruchome przyłącza Rp1'' AFRISO 7773220- 13%
1 619,32 zł1 991,76 złTwój rabat 13%1 408,80 zł netto1 732,82 zł brutto
Produkt dostępny na zamówienie
Produkt na zamówienie

Separatory powietrza i zanieczyszczeń to doskonałe rozwiązanie do instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki nim możliwe jest usunięcie cząsteczek stałych, które z czasem mogą zwężać światło rur, powodować występowanie korozji, jak również uszkadzać wymienniki ciepła i źródła. Dostępne w ofercie hap separatory powietrza i zanieczyszczeń sprawdzą się w domowych jak i większych instalacjach c.o.

Czy warto inwestować w separatory powietrza i zanieczyszczeń?

Zdecydowanie tak. Tworząc nową lub modernizując obecną instalację centralnego ogrzewania, warto zadbać o to, by przepływająca woda była pozbawiona cząsteczek wapnia, tlenków metali oraz powietrza. Te powodują korozję, która może doprowadzić do powstawania rozszczelnień lub zmniejszenia przepływu wody przez rury.

Separatory powietrza i zanieczyszczeń montuje się na powrocie do kotła, w celu jego ochrony oraz wrażliwych elementów pomp. Woda która ponownie zostanie użyta do zasilania ogrzewania ponownie będzie pozbawiona cząstek stałych lub będą się one pojawiać w znacznie mniejszych ilościach.

Separatory powietrza i zanieczyszczeń można w łatwy sposób opróżniać, dlatego warto montować je między zaworami odcinającymi tak, by chwilowe odcięcie dopływu medium, nie stanowiło problemu w pracy instalacji.

pixel