Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najciekawsze klimatyzatory 2022 w ofercie HAP Armatura

2022-06-10
Najciekawsze klimatyzatory 2022 w ofercie HAP Armatura

Dbanie o komfort termiczny w okresie letnim jest ważne dla zdrowia i samopoczucia. W trakcie upałów kiedy to dominują wysokie temperatury i wilgotność, doskonałym wyborem są klimatyzatory, które pozwalają na obniżenie wartości temperaturowych w pomieszczeniach do optymalnych granic, umożliwiając normalne funkcjonowanie, nawet gdy na zewnątrz panują temperatury przewyższające 30oC. W niniejszym zestawieniu pragniemy zaprezentować urządzenia znajdujące się w naszej ofercie, które pozwolą ich użytkownikom przejść przez ten trudny okres w roku, w komfortowych i korzystnych warunkach.

Klimatyzatory ścienne - dobry wybór na gorące dni

Nie da się ukryć, że klimatyzacja w okresie letnim może okazać się istnym wybawieniem dla osób, które źle znoszą długotrwałe upały, które w naszym kraju latem występują coraz częściej. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają schłodzić wnętrze konkretnego pomieszczenia, bez obaw o głośność pracy zestawu, co z powodzeniem pozwala na stosowanie ich zarówno w domach i biurach, jak i mieszkaniach.

Dzisiejsze jednostki wewnętrzne, jak i jednostki zewnętrzne przystosowane są do pracy w oparciu czynnik chłodniczy, który jest przyjazny dla środowiska i zdrowia użytkowników. Co ważne - klimatyzacja jest bezpieczna dla alergików i astmatyków, jednak by tak było, należy pamiętać o jej regularnym serwisie i czyszczeniu, by zapewnić jak najwyższy poziom efektywności, oraz przepływu świeżego i czystego powietrza.

Popularnym wyborem są klimatyzatory typu split, które dzięki wyseparowanej konstrukcji, pozwalają na montaż jednostek wewnętrznych w dowolnym miejscu budynku. Co ważne w przypadku klimatyzatorów split, jednostek wewnętrznych może być podpiętych nawet kilka, choć przeważnie nie więcej niż 5, co skutecznie obniża koszty montażu większych instalacji klimatyzacji.

Poniżej prezentujemy dwie ciekawe propozycje z naszej oferty, które sprawdzą się zarówno w warunkach domowych, jak i biurowych. Ich wydajny system chłodzenia i energooszczędność sprawiają, że nie nadszarpną znacząco budżetu, montaż jest łatwy i przyjemny, a efekt chłodu, gdy na dworze panują wysokie temperatury - bezcenny.

Klimatyzator ścienny Viessmann Victoclima 200-S - efektywne chłodzenie niezależnie od temperatury

Firma Viessmann to znany i ceniony producent urządzeń związanych m.in. z instalacjami klimatyzacyjnymi. Nic więc dziwnego, że jest to jedna z naszych propozycji, którą warto wziąć pod uwagę, dobierając zestaw klimatyzacyjny. Model Viessmann Victoclima 200-S jest idealnym rozwiązaniem do budynków, w których pomieszczeniach gdzie ma znajdować się jednostka wewnętrzna, są w zakresie od 23 do 34 m2 (w przypadku modelu 5,2 kW).

Niewątpliwie dużą zaletą jest także wygoda obsługi klimatyzatora, która może odbywać się przy pomocy pilota dołączonego do zestawu, jak również za pośrednictwem dedykowanej aplikacji EWPE Smart, która do współpracy z urządzeniem wymaga połączenia Wi-Fi.

W tym modelu został zastosowany ekologiczny czynnik chłodzący R32, który spełnia obecne normy dotyczące bezpieczeństwa środków chłodniczych.

Co ciekawe, mimo swojej mocy jest to całkiem energooszczędny klimatyzator, dlatego w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną będzie on nie tylko efektywnym źródłem przyjemnego, chłodnego podmuchu, ale także nie będzie generował znacznych kosztów w budżecie użytkownika, przez co nie będzie musiał się zbytnio przejmować wyższymi rachunkami za prąd.

Na uwagę zasługuje tutaj duża gama programów, które optymalizują utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Na szczególną uwagę zasługuje tryb pracy nocnej oraz tryb turbo. W pierwszym przypadku moc nawiewu jest zmniejszona i dostosowana do odczytów temperaturowych z otoczenia, dzięki czemu wydajność utrzymana jest na optymalnym poziomie, a użytkownik nie musi obawiać się, że po nocy z włączoną klimatyzacją, będzie grozić mu przeziębienie. Tryb turbo z kolei to idealne rozwiązanie, gdy użytkownicy budynku są czasowo nieobecni, a brak wentylacji powoduje niemal natychmiastowe podniesienie się temperatury wewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu, klimatyzator osiąga maksymalną wydajność, pozwalając na wystudzenie pomieszczenia w o wiele szybszym tempie, niż przy normalnej pracy.

 

Jednak możliwości tego urządzenia nie kończą się tylko na chłodzeniu, ale mogą także efektywnie wspierać dogrzewanie pokojów, w których będą znajdować się jednostki wewnętrzne. Jest to świetne rozwiązanie w momencie, gdy okres grzewczy jeszcze nie nastąpił, natomiast na dworze panuje nieprzyjemny chłód. W ten sposób można uzyskać optymalna temperaturę, przy jednoczesnej eliminacji nieprzyjemnej wilgoci.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Gallery - nowoczesne podejście w klasycznym opakowaniu

W dobie ukrywania wszystkich elementów instalacyjnych - nawet klimatyzacji - firma LG wyszła z bardzo ciekawą i niecodzienną propozycją. Model jednostki wewnętrznej LG Artcool Gallery to ciekawe połączenie funkcjonalności z nietypowym podejściem do wzornictwa.

Wyjątkowość tego urządzenia polega na tym, że front jednostki można dobrowolnie zaprojektować (pod kątem obrazu), tak aby w jak najlepszy sposób wpisywał się w wykończenie i dekorację wnętrza, w której będzie się znajdować. Pozwala to zatem na znaczącą personalizację i to czego? Klimatyzatora!

Urządzenie to ma umiarkowany poziom hałasu podczas wysokiej efektywności pracy, przez co idealnie nada się do sypialni, salonów, jak również pomieszczeń biurowych. Jednostka sterowana przy pomocy pilota oferuje możliwość dostosowania odpowiednich właściwości temperaturowych do potrzeb użytkownika.

Jest to bardzo dyskretny klimatyzator ścienny i z pewnością będzie idealnie spisywał się we wnętrzach, które zaaranżowane są z dbałością o najdrobniejsze detale.

Warto zaznaczyć, że model ten posiada wymiary zbliżone do prawdziwych obrazów, przez co z łatwością wkomponuje się w pozostałe elementy wystroju. Jego rozmiary to 600 mm wysokości, 600 mm szerokości, oraz 145 mm grubości.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel