Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

MYNUTE X – kocioł kondensacyjny marki Beretta – idealne połączenie nowoczesnej technologii i designu.

2021-11-25
MYNUTE X – kocioł kondensacyjny marki Beretta – idealne połączenie nowoczesnej technologii i designu.

Mynute X marki Beretta to nowoczesna seria kotłów kondensacyjnych z wymiennikiem ze stali nierdzewnej AISI 304 L. Kotły te dostępne są zarówno w wersji jedno jak i dwufunkcyjnej. Zastosowanie wymiennika kondensacyjnego ze stali nierdzewnej ogranicza powstawanie elektrochemicznych negatywnych zjawisk, a także możliwości powstawania tlenków powodujących korozję. Odporność na korozyjne działanie kondensatu sprawia, że zastosowanie kotła sprawdzi się nie tylko w nowej instalacji, ale także w tej modernizowanej. Stały przepływ we wszystkich sekcjach wymiennika zapewniony jest dzięki geometrycznemu kształtowi wymiennika z pojedynczą rurą. Kolejną zaletą tej serii kotłów kondensacyjnych jest dostęp od frontu kotła, dzięki któremu z łatwością możemy wykonać okresowe czynności konserwacyjne czy wyczyścić komorę spalania. O wiele łatwiej również zamontujemy urządzenie, które zaaranżować możemy niemal  w każdym miejscu.  Szeroki zakres modulacji (do 1:7), a także modulująca pompa cyrkulacyjna o niskim zużyciu energii (EEI ≤ 0,20) to następny czynnik przemawiający za zakupem kotła Mynute X.

Kotły Mynute X gotowe są do montażu w instalacjach z przewodami zbiorczymi pod ciśnieniem, dzięki zaworom zwrotnym zamontowanym standardowo we wszystkich modelach.  Aby kocioł pracował bez zakłóceń zastosowany został zawór antyzwrotny, którego główną funkcją jest zapobieganie powrotowi spalin. Przepływ spalin przez przewód kominowy odbywa się wyłącznie w jednym kierunku od palnika do wylotu spalin. Należy także wspomnieć, że kotły Mynute X są przystosowane do pracy na każdym rodzaju gazu (G20, G2. 350, G27 oraz LPG).

Kolejną zaletą kotłów  Mynute X jest podświetlany wyświetlacz LCD, dzięki któremu sterowanie kotłem staje się łatwe i przyjemne. Panel sterowania składa się z siedmiu przycisków oraz  przejrzystego ekranu za pomocą, którego ustawianie parametrów w kotle jest bardzo  intuicyjne. Całym systemem zarządzać można za pomocą inteligentnej aplikacji mobilnej na tablecie lub smartfonie. Wystarczy do kotła podłączyć programator BeSMART WiFi w trybie komunikacji cyfrowej (OT). Aplikacja mobilna ułatwia zdalne zarządzenie kotłem, dzięki czemu zyskujemy nie tylko komfort cieplny w łatwy i szybki sposób, ale także możemy nadzorować zużycie co pomoże nam zwiększyć oszczędności. Bez problemu sprawdzimy stan kotła, ustawimy jego temperaturę czy zmienimy tryb jego pracy. 

Zarządzanie pracą całego systemu grzewczego dostosowując go do indywidualnych potrzeb dzięki programatorowi staje się optymalne i efektywne. Odpowiedni tryb pracy wybrać można za pomocą jednego przycisku: AUTO, OFF, RĘCZNY, PRZYJĘCIE czy WAKACJE. Tryb AUTO pozwala na pracę kotła w przedziałach zaprogramowanych przez użytkownika. Temperatura może być określona w zależności od pory dnia. Ręcznie za pomocą sterownika ustawimy temperaturę dzienną, nocną i antyzamarzaniową. Sterownik zaprogramować można w siedmiodniowym cyklu w 30 minutowych przedziałach czasowych, a to daje nam 48 zmian poziomu temperatur w ciągu doby i 336 w ciągu tygodnia. Na każdy dzień oddzielnie, na cały tydzień lub na tydzień roboczy i weekend.

Szczegółowe informacje dotyczące programatora BeSMART można znaleźć na dedykowanej stronie https://new.besmart-home.com/plKocioł Mynute X posiada jeszcze więcej zalet, cechuje się niskim zużyciem gazu, a co za tym idzie wysoką wydajnością.

Do ważnych cech i funkcji kotła Mynute X należą także:

  • Wbudowany w panel sterowania programator tygodniowy.
  • Funkcja podgrzewu c.w.u.
  • Niska emisja zanieczyszczeń: klasa 6 ( EN 15502).
  • Elastyczność instalacji.
  • Brak konieczności stosowania dodatkowego kołnierza do podłączenia komina, dzięki systemowi click-fit.
  • Wbudowany moduł regulacji pogodowej (sonda zewnętrzna dostępna jako akcesorium dodatkowe).
  • Stopień zabezpieczenia przeciwporażeniowego IPX5D.
  • Możliwość podłączenia zasobnika c.w.u. (do modeli jednofunkcyjnych: 20R i 30R).
  • Możliwość zarządzania dwoma obiegami grzewczymi.

Kocioł kondensacyjny Mynute X przeznaczony jest do montażu w dowolnym pomieszczeniu z systemem kominowym. Sprawdzi się zarówno w mieszkaniach jak i domach jednorodzinnych. Warto także zaznaczyć, że dzięki niewielkim rozmiarom (wys.74 cm, szer, 42 cm, gł 27,5 cm) aranżacja kotła możliwa jest  w małych mieszkaniach, gdzie liczy się każdy centymetr. Z łatwością zmieści się on pomiędzy szafkami kuchennymi. Kotły te biorą udział w programie CZYSTE POWIETRZE więc można otrzymać na nie dotację.

Dodatkowo warto wspomnieć, że urządzenie to jest produkowane w Polsce z wysokiej jakości komponentów i posiada aż 5-cio letnią gwarancję. Aby jednak kocioł był objęty tak długą gwarancją należy na stronie producenta (www.beretta.pl) zarejestrować urządzenie i każdego roku przeprowadzać przegląd serwisowy. Rejestracja kotła poprzez stronę internetową, niesie za sobą kolejne korzyści, a mianowicie użytkownicy automatycznie zostaną poinformowani o przeglądach, a w bazie danych producenta dostępne są wszelkie dane dotyczące obsługi kotła w przypadku utraty karty gwarancyjnej.  

O Grupie Riello
Beretta jest częścią Grupy Riello, która została założona w 1922 r., lidera w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania i klimatyzacji. Z siedzibą w Legnago (Werona), Włochy, Riello działa w ponad 120 krajach. Riello jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.riello.com.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

pixel