Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Hurtownia hydrauliczna - na co zwrócić uwagę nawiązując współpracę?

2022-11-24
Hurtownia hydrauliczna - na co zwrócić uwagę nawiązując współpracę?

Firmy specjalizujące się w usługach instalatorskich, które funkcjonują w branży od lat, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści przynosi stała współpraca z innymi przedsiębiorstwami, takimi jak hurtownia hydrauliczna. Wspólne działania, zazwyczaj przynoszą wymierną korzyść dla obu stron, dlatego firmy oferujące urządzenia i akcesoria hydrauliczne tworzą specjalne oferty i programy partnerskie dla swoich kontrahentów. Podpowiadamy, gdzie szukać i jak wybrać dobrą hurtownię hydrauliczną oraz na jakie aspekty, warto zwrócić uwagę nawiązując współpracę z konkretną firmą.

Mężczyzna w jansowych spodniach z laptopem na kolanach, wykonuje pracę

Jak znaleźć i wybrać hurtownię hydrauliczną do współpracy? 

Podczas poszukiwań hydraulicznej hurtowni z dobrą ofertą warto wziąć pod uwagę lokalizację. Wiele firm prowadzi działalność na ograniczonym obszarze i w takiej sytuacji sensowniejsze wydaje się szukanie kontrahentów blisko rewiru działania. Zdajemy sobie jednak sprawę, że niekiedy nie jest to takie proste i zachodzi konieczność nawiązania kooperacji na znaczną odległość. Wtedy warto wybrać przedsiębiorstwo, które jest otwarte na taki tryb współpracy i oferuje dostawę na terenie całego kraju. Czasami to rozwiązanie okazuje się dużo korzystniejsze cenowo.

Lokalizacja jest ważna, ale ważniejsze jest to, co w ofercie posiada dany hurtownik. Z racji tego, że instalatorzy cenią sobie możliwość zakupu większości produktów w jednym miejscu, dużym powodzeniem cieszą się hurtownie wyposażone w bogaty asortyment. Szeroka gama urządzeń i akcesoriów znanych marek w ofercie HAP Armatura to też okazja do wybrania najlepszych produktów z tych dostępnych na rynku. Co więcej, kupując wiele elementów instalacyjnych, możesz liczyć na znaczny rabat.

Jak ustalić warunki współpracy z wybraną hurtownią? 

Bardzo często, na stronach ofertowych konkretnych hurtowni nie ma podanych wszystkich cen lub są one dedykowane Klientom detalicznym, przez co ciężko określić dokładny koszt produktów. W takiej sytuacji warto dokładnie przejrzeć witrynę, bo może się tam kryć zakładka z informacją na temat programu partnerskiego lub oferty dla specjalistów. Polecamy również bezpośredni kontakt z dostawcą, który rozwieje Twoje wątpliwości i udzielić konkretnych informacji. Rozmowa z doradcą pozwala wstępnie porównać oferty wielu hurtowni oraz omówić możliwości współpracy.

Pamiętaj, że wybranie hurtowni hydraulicznej, która spełnia Twoje wymagania to dopiero początkowy etap nawiązywania relacji biznesowej. Znaczna część dostawców posiada opracowane gotowe programy lojalnościowe, które określają między innymi czas realizacji dostawy, częstotliwość aktualizacji stanu magazynowego, sposób składania zamówień oraz rabaty. W większości przypadków możliwe jest również ustalenie indywidualnych warunków współpracy, które przewidują, na przykład, możliwość odroczenia płatności, abyś mógł zapłacić za towar na podstawie rozliczenia zbiorczego.

Czym powinna charakteryzować się dobra hurtownia hydrauliczna? 

Nawiązanie długofalowej współpracy przynoszącej zyski obu kontrahentom nie opiera się tylko na szerokim asortymencie i wysokich rabatach. Przeglądając programy partnerskie, warto zwrócić też uwagę na inne aspekty przynoszące wymierne korzyści. Wiele hurtowni hydraulicznych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom instalatorów zapewnia profesjonalne doradztwo, kompleksową realizację usługi, szkolenia, a nawet dodatkowe systemy ułatwiające przygotowywanie ofert dla potencjalnych Klientów.

Profesjonalne doradztwo

Biorąc pod uwagę tempo, w jakim rozwija się branża hydrauliczna i to, jak szybko przybywa innowacyjnych rozwiązań z dziedziny instalatorstwa, niekiedy ciężko jest prześledzić wszystkie nowości. Ponadto, bardzo często nie tak łatwo znaleźć rzetelne informacje na temat możliwości konfigurowania przeróżnych urządzeń, czy nowoczesnych sposobów łączenia poszczególnych instalacji. Wykwalifikowani pracownicy hurtowni posiadają niezbędne informacje o konkretnych produktach i wiedzę na temat innowacyjnych technik instalatorskich, tak więc najlepiej doradzą, jakie rozwiązanie będzie najbardziej efektywne w danej sytuacji.

Szybka realizacja zamówień

Choć sformułowanie to znajdziemy na stronach wielu firm oferujących produkty z wysyłką, to w tym przypadku, taka deklaracja ma ogromne znaczenie. W HAP zdajemy sobie sprawę z tego, że instalatorzy oferujący wykonanie konkretnych usług w danym terminie muszą posiadać niezbędne urządzenia i akcesoria hydrauliczne. Biorąc pod uwagę oczekiwania naszych partnerów, dużą wagę przykładamy do starannego kompletowania zamówień i szybkiej wysyłki produktów pod wskazany adres.

Program lojalnościowy dla profesjonalistów 

Jak już wspominaliśmy, wiele hurtowni działających na rynku posiada opracowane programy lojalnościowe dla kontrahentów. Zwykle, aby dołączyć do programu wystarczy dokonać rejestracji na stronie internetowej. Poszczególne hurtownie opracowują przeróżne zasady, które określają korzyści z uczestnictwa. Przykładowo, nasz program HAP PRO opiera się na zbieraniu punktów za każde zrealizowane zakupy. Uzbierane punkty można wymieniać na nagrody znajdujące się w specjalnym katalogu. Wielu instalatorów ceni sobie możliwość robienia zakupów i otrzymywania dodatkowych benefitów.

 

Platforma HAP PRO dla profesjonalnych monterów

Udogodnienia dla instalatorów

Stali Klienci hurtowni hydraulicznej mogą liczyć również na dodatkowo udogodnienia, takie jak dostęp do panelu klienta, gdzie znajdują się indywidualne oferty inwestycyjne, aktualne ceny urządzeń i akcesoriów hydraulicznych i promocje, a także kompendium wiedzy o prezentowanych produktach. Co więcej, HAP Armatura dba również o aktualizację ofert partnerskich oraz zamieszczanie planowanych zmian cen asortymentu dostarczanego przez kluczowych producentów.

Wśród oferowanych przez HAP udogodnień warto wyróżnić Ofertownik HAP, dzięki któremu instalatorzy mogą przeglądać, edytować i generować oferty dla swoich Klientów. Poza podstawowymi funkcjami, ten nowoczesny system, zapewnia również możliwość doliczenia marży oraz kosztu robocizny.

Jednym z aspektów decydujących o tym, z którą hurtownią warto nawiązać współpracę, jest system rozliczeń. Znaczącym benefitem jest, oferowany przez najlepsze hurtownie w kraju, kredyt kupiecki oparty na odroczonym terminie płatności. To rozwiązanie pozwala instalatorom zrealizować zakup potrzebnych produktów bez konieczności natychmiastowej zapłaty.

Szkolenia produktowe

Kolejnym benefitem, który przyciąga uwagę instalatorów decydujących się na współpracę z dobrą hurtownią hydrauliczną jest możliwość udziału w szkoleniach produktowych i targach branżowych. Uczestnictwo w tego typu przedsięwzięciach zapewnia jakże cenną wiedzę, która może pozytywnie odmienić styl pracy instalatorów, a być może pozwoli nawet rozszerzyć działalność o nowe usługi.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel