Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Energooszczędnie i wydajnie!- Pompy ciepła LG.

2021-05-27
 Energooszczędnie i wydajnie!- Pompy ciepła LG.

Coraz świadomiej wybieramy produkty ograniczające negatywny wpływ na środowisko. Europejskie zasady projektowania ekologicznego to narzędzie skutecznie regulujące minimalne wymaganie jakie muszą spełniać urządzenia, aby były przyjazne naturze. Zachowana musi być odpowiednia efektywność energetyczna, a także poziom akustyczny, w innym razie produkt nie zostaje dopuszczony do sprzedaży. 

 

To sprawia, że w poszukiwaniach rozwiązań grzewczych oprócz korzyści finansowych coraz częściej zwracamy uwagę na środowisko. Wyjątkowym rozwiązaniem do ogrzewania, chłodzenia i pozyskania ciepłej wody użytkowej jest pompa ciepła powietrze-woda. To urządzenie staje się coraz popularniejsze ze względu na jego wygodę, oszczędność i ekologię. Energia potrzebna do działania pompy ciepła jest odnawialna, nie musimy się więc martwić, że kiedyś jej zabraknie. Jest darmowa i łatwa w pozyskaniu. A co więcej możliwe jest jej pozyskanie nawet w dosyć niskich temperaturach, sięgających do -20 C. 

Decydując się na pompę ciepła warto sięgnąć po produkty szanowanych marek ceniących sobie jakość. Urządzenie bezawaryjnie ma służyć przez wiele lat, nie powinniśmy więc sugerować się tylko ceną. Często najtańsze rozwiązania pozostawiają wiele do życzenia pod względem jakości.

Produktami wartymi uwagi cechującymi się innowacyjnością i szczególną jakością są pompy ciepła LG Electronics z serii Therma V, wśród których wyróżnić możemy: 

 

- Pompy Split - składające się z jednostki zewnętrznej i hydraulicznego modułu czyli jednostki wewnętrznej. Te dwa oddzielne podzespoły połączone są ze sobą przewodami zawierającymi czynnik grzewczy. W jednostce wewnętrznej znajdą się elementy wodne, dzięki czemu w przypadku braku energii elektrycznej, pompa zabezpieczona jest przed zamarznięciem. 

- Pompy Monoblock, czyli pojedynczej jednostki zewnętrznej połączonej z instalacją orurowaniem. To kompletna pompa z fabrycznie ustawionymi parametrami.

Zarówno pompy Split jak i Monoblock wyposażone są w czynnik chłodniczy R32, który sprawia że pompa jest efektywna energetycznie, ale także przyjazna środowisku. Ich zakres mocy kształtuje się od 5kW do 16kW, a maksymalna temperatura jaką osiągają to 57 C

- Pompa wysokotemperaturowa, dostarcza wodę o temperaturze nawet do 80 C. Osiągnięcie tak wysokiej temperatury możliwe jest dzięki dwóm cyklom obiegu czynnika chłodniczego. Stosowana najczęściej w termomodernizowanych budynkach lub obiektach, w których konieczne jest stosowanie wody o wysokiej temperaturze. 

- Pompę Split ze zbiornikiem C.W.U to rozwiązanie, które łączy wewnętrzny zbiornik ciepłej wody użytkowej z oddzielną jednostką zewnętrzną. Takie rozwiązanie pomaga zaoszczędzić sporo miejsca, zbiornik CWU i zbiornik buforowy są ze sobą zintegrowane. 

 

Pompę LG THERMA V zastosować możemy do ogrzewania ciepłej wody dostarczanej do wielu źródeł, jak grzejniki, ciepła woda użytkowa czy ogrzewanie podłogowe. 

 

Pompa ta wykorzystuje technologię inwerterową, dzięki czemu pobierając energię ze środowiska staje się nawet czterokrotnie bardziej wydajna aniżeli instalacja np. z kotłem gazowym. Swoją wydajność zawdzięcza między innymi dwurotacyjnej sprężarce BLDC z bezszczotkowym silnikiem prądu stałego. Magnesy neodymowe, w które sprężarka jest wyposażona zwiększają jej wydajność w porównaniu do standardowych wyrobów inwerterowych prądu zmiennego o 8%. Sprężarki BLDC charakteryzują się wysokowydajnym silnikiem, czy zminimalizowanym obiegiem oleju. Sprężenie, wibracje czy hałas są zoptymalizowane. 

 

Na uwagę zasługuje także pompa obiegowa klasy energetycznej A, która zawiera się w urządzeniu. W porównaniu do pompy konwencjonalnej osiąga nawet o 65% wyższą wydajność. Dzięki inteligentnej kontroli z użyciem czujnika kontroli i czujnika temperatury wymagana wydajność osiągana jest znacznie szybciej. 

Pokrycie  aluminiowych lameli zewnętrznego wymiennika ciepła, epoksydową powłoką antykorozyjną LG Gold Fin, to kolejny czynnik wpływający na wysoką wydajność. Powłoka ta chroni wymiennik ciepła przed korozją powierzchniową, dzięki czemu wydajność urządzenia nie spada. Zadana temperatura osiągana jest w szybki sposób, a sterowanie nią jest o wiele łatwiejsze. 

Dzięki możliwości połączenia się za pomocą inteligentnego rozwiązania LG Smart ThinQ, przy użyciu Wi-Fi możemy ustawiać różną temperaturę w  pomieszczeniach, a nawet sterować pompą spoza domu.

Wygodna funkcja pracy w zależności od pogody daje możliwość ustawienia automatycznego uwzględniania temperatury zewnętrznej. Wydajność grzewcza wzrośnie automatycznie jeśli zewnętrzna temperatura spadnie, pozwoli to na zachowanie komfortowych warunków ogrzewania domu. 

Montaż pomp ciepła jest szybki i łatwy. Jej konstrukcja pozwala dopasować ją do każdego budynku, a nowoczesny design sprawia, że również we wnętrzu będzie się  prezentować atrakcyjnie. 

 

Dlaczego pompa LG?

Pamiętajmy, że zasoby Ziemi takie jak olej, gaz ziemny czy węgiel i drewno to zasoby nieodnawialne w związku z czym w końcu kiedyś się skończą. Warto więc już dziś nie eksploatować nadmiernie zasobów Ziemi i postawić na odnawialne źródła energii. To także pozytywnie wpłynie na jakość powietrza, którym każdy z nas oddycha. Stawiając na pompę ciepła LG Therma V zmniejszamy emisję dwutlenku węgla, a także innych substancji negatywnie wpływających na środowisko. Nawet 75% prądu wykorzystanego do działania pompy może pochodzić z wiatrowych farm, elektrowni wodnych czy paneli słonecznych.

 

Decydując się na produkty, które bezawaryjnie służyć mają przez wiele lat szczególnie zwrócić uwagę należy na komponenty z jakich są wykonane. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, pompy ciepła LG zaliczyć możemy do ultranowoczesnych, których solidne podzespoły sprawiają, że pompy są niezawodne, a system grzewczy jest zrównoważony, dostosowany do potrzeb użytkowników.  

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
pixel